سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از قرار گرفتن موضوع انتقال رشته های مرتبط با سلامت در دستور کار شورا خبرداد و گفت: تا پایان سال جاری وضعیت این رشته‌ها مشخص خواهد شد.

بازدید مخبر از ایسنا

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در گفت‌وگو با ایسنا،‌در خصوص اخرین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت به وزارت بهداشت اظهار کرد: چندی پیش وزیر بهداشت اعلام کرد که ماهیت برخی رشته‌های موجود در وزارت علوم با سلامت جامعه سرکار دارد و با توجه به امکانات و چارچوب‌های وزارت بهداشت، معیارها و استانداردها برای این رشته‌ها تعیین و در این وزارتخانه ارائه شود تا فارغ التحصیلان این رشته‌ها تعهد و اقدامات لازم در رابطه با سلامت را به خوبی انجام دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: از طرف دیگر مسئولان وزارت علوم نکات و مواردی را مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه این رشته‌ها لزوما مرتبط با سلامت نیستند. در نتیجه موضوع به رئیس جمهور ارجاع شد و ایشان دیدگاه کلی خود را مبنی بر اینکه رشته‌های مرتبط با سلامت به وزارت بهداشت منتقل شوند، مطرح کردند.

دکتر مخبر تاکید کرد: در حال حاضر کارگروه‌های تخصصی در دو وزارت خانه علوم و بهداشت تشکیل شده‌اند و در حال بررسی هستند تا ببینند که چه رشته هایی باید جابه‌جا شود. البته تاکنون این کارگروه‌ها به جمع بندی نهایی نرسیده‌اند، که در صورت تداوم این شرایط و در صورت لزوم  شورای عالی انقلاب فرهنگی مداخله می‌کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان دو وزارت خانه بهداشت وعلوم معتقد هستند هر جابه‌جایی که در خصوص رشته‌ها صورت بگیرد باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و در حال حاضر این نیاز نهایی شده که موضوع در اولویت دستور کار شورا قرار گیرد و تلاش ‌می‌کنیم تا پایان سال به جمع‌بندی نهایی برسیم و تکلیف این رشته‌ها مشخص شود.