سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه اصفهان گفت: تجربه نشان داده بسیاری از دانشجویان انتخابشان بسیار منطقی یا احساسی است که موجب می‌شود، وقتی وارد دانشگاه شدند، احساس پشیمانی و ندامت کنند.

انتخاب رشته

محمدرضا عابدی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه هدف از ارائه برنامه مشاوره دانشگاه اصفهان به دانش‌آموزان این است که آنها وارد یک فرایند انتخاب رشته خردمندانه شوند، اظهار کرد: با انتخاب خردمندانه، احساس ندامت دانشجویان در انتخاب رشته کم  می‌شود.

وی افزود: تجربه نشان داده بسیاری از دانشجویان انتخابشان بسیار منطقی یا احساسی است که موجب می‌شود، وقتی وارد دانشگاه شدند، احساس پشیمانی و ندامت کنند. حتی ممکن است وارد مقاطع تحصیلی بالاتر همچون فوق‌لیسانس شوند و باز احساس پشیمانی داشته باشند.

رییس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه اصفهان ادامه داد: این برنامه زیر نظر معاونت آموزشی دانشگاه اصفهان انجام شد و تمام ارگان‌های دانشگاهی در این راه همکاری لازم را داشتند.

عابدی اضافه کرد: در این برنامه از همه نیروها از جمله مشاوران زبده، دانشجویان دکترا و دانشجویان کارشناسی ارشدی که در این زمینه آموزش دیده بودند، استفاده شد.

وی با اشاره به بازخوردهای این برنامه، گفت: عمده بازخوردهای این فرایند را از مراجعان دیدیم و به طور کلی ارزیابی می‌کنیم که اکثراً  برنامه دارند.

رییس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه اصفهان با اشاره به مزایای این برنامه، اظهار کرد: مردم بدون اینکه هزینه‌های بسیاری متحمل شوند، می‌توانند چندین بار به دانشگاه مراجعه کنند و از چندین مرحله مشورت و مشاوره استفاده کنند.

عابدی با اشاره به اینکه تبلیغات برای این برنامه خیلی وسیع نبوده و بسیاری از مردم از وجود آن مطلع نشدند، خاطرنشان کرد:  این تجربه اول دانشگاه اصفهان در زمینه مشاوره دانش‌آموزان بوده که البته در کل می‌توان گفت در حد خودش با استقبال خوبی رو به رو شده است.

وی اضافه کرد: این برنامه نه تنها در سال آینده تکرار می‌شود، بلکه برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد و پزشکان عمومی که می‌خواهند انتخاب رشته برای تخصص دکتری خود داشته باشند، نیز اجرا می‌شود. همچنین برنامه‌های جدیدی نیز در نظر داریم که در سال‌های آینده به اجرا گذاشته می‌شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ برنامه انتخاب خردمندانه با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه اصفهان برای راهنمایی و مشاوره دانش‌آموزان تا ۳۰ مرداد (جمعه) در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.