سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان گفت: نیازهای جامعه در حوزه درمان، امنیت، فرهنگ و سرگرمی و توسعه بازار کسب‌وکار و تربیت متخصصان مربوطه محورهای اصلی فعالیت در مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای است. 

هک رایانه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، امیر رحیمی در اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری پژوهشی مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای ضمن تاکید بر لزوم ماموریت گرایی و تحقیقات هدفمند در دانشگاه‌ها اظهار کرد: از مصادیق کاربرد علم برتر راه‌اندازی، هدایت و روزآمدسازی چنین مرکزی در ایران مرکزی و استان اصفهان است.

وی ضمن انتقاد از سیاست‌های سال‌های گذشته و برخوردهای سلبی و ایجابی در برخورد با پدیده‌های اجتماعی و عدم توجه به گلایه‌ها و نقطه نظرات مراکز علمی در این زمینه‌ها از رویکردهای مثبت اخیر مبادی حاکمیتی در پذیرش پدیده‌های اجتماعی و تلاش برای بومی‌سازی و بهره‌برداری مثبت از آنها تقدیر کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان با اظهار خوش بینی به توسعه مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای گفت: خوشبختانه با نظر مثبت و پی گیری مستقیم شخص رییس دانشگاه، این مرکز راه‌اندازی شد و امید است که همواره پویا و مؤثر برای جامعه گام بردارد. 

رحیمی هدف از راه‌اندازی این مرکز را پاسخ به نیازهای جامعه دانست و افزود: نیازهای جامعه در حوزه درمان، امنیت، فرهنگ، سرگرمی و توسعه بازار کسب‌وکار و تربیت متخصصان مربوطه محورهای اصلی فعالیت در این مرکز است. 

همچنین جواد راستی، مدیر مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه اصفهان، صنعت بازی‌سازی را یک بستر پایدار دائم و متنوع برای تولید ثروت دانست و بر ضرورت عبور دانشگاه از آموزش و پژوهش صرف و ورود به حوزه کارآفرینی و تولید ثروت از دانش تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سه هسته آموزش و توانمندسازی فناوری، تولید و تحلیل محتوا و هسته کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار اجتماعی در این مرکز راه‌اندازی شده است.

وی تشکیل انجمن علمی، برگزاری دور بعدی کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای، تشکیل کارگروه‌های پژوهشی، جذب بودجه‌های پژوهشی و برقراری ارتباط با حامیان بالقوه داخلی و خارجی را از مسائل و رویکردهای پیش رو دانست و اظهار امیدواری کرد که با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان بتوانند کار تیمی و گروهی ارزنده و خوبی در راه اعتلا و توسعه این مرکز داشته باشند.