سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نشست هم‌اندیشی «نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی» با حضور رییس بنیاد نخبگان یزد و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر در تالار مفاخر بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد.

بنیاد نخبگان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مصطفی شاه‌نظری، رییس بنیاد نخبگان یزد با اشاره به نقش برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی نقش نخبگان جوان در اقتصاد مقاومتی در کشور، گفت: برگزاری این قبیل نشست‌ها زمینه‌ساز حضور فعال‌تر اجتماع نخبگانی در بطن جامعه است.

وی با اشاره به تاثیر مهم اجتماع نخبگانی در رشد و توسعه‌بومی کشور، افزود: ایجاد بستر مناسب برای مشارکت اجتماع نخبگانی در حل مسائل کشوری و همچنین برقراری ارتباط نظام‌مند و علمی این افراد با نهادهای دیگر از جمله اهدافی است که در نشست‌های هم‌ا ندیشی با محوریت نقش نخبگان در اقتصاد مقاومتی مورد تأکید است.

شاه‌نظری با اشاره به ضرورت تعامل و همکاری همه نهادها و دستگاه‌ها برای فراهم‌شدن بستر مناسب اثرگذاری اجتماع نخبگانی در کشور، تصریح کرد: عملیاتی‌شدن ایده و طرح نخبگانی برای پیشرفت و توسعه‌بومی پیش از هر چیز نیازمند حمایت همه‌جانبه همه دستگاه‌ها و نهادها است.

رییس بنیاد نخبگان یزد در ادامه یادآور شد: صاحبان طرح‌های برگزیده در این مرحله به منظور ارائه طرح خود به همایش مازندران که اواسط شهریورماه برگزار می‌شود، دعوت شدند.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از این طرح‌ها می‌توانند حمایت نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط را کسب کنند؛ اما مابقی به طور مستقیم از حمایت‌های بنیادملی نخبگان بهره‌مند خواهند شد.