خوابگاه سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – اعضای شورای صنفی دانشگاه صنعتی ارومیه به دلیل مشکلات خوابگاهی، نبود درمانگاه و عدم ارائه خدمات بهداشتی و زیرساخت های ورزشی مناسب در این دانشگاه نامه ای به وزیر علوم ارسال کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، در نامه اعضای شورای صنفی دانشگاه صنعتی ارومیه آمده است: 

«جناب آقای دکتر فرهادی

با سلام و احترام

احتراما به استحضار می رساند پیرو بیانیه به شماره ۹۳۰۳/۳۰۱مشکلات و موانع عدیده موجود در دانشگاه صنعتی ارومیه مطرح شد که شرح مختصری از این مشکلات را به اطلاع جنابعالی رساندیم مجددا مهمترین مطالبات دانشجویان که بخشی از بیانیه است را به اطلاع می رسانیم.

۱-دانشگاه صنعتی ارومیه متاسفانه فاقد خوابگاه ملکی بوده و به همین دلیل سالانه دانشجویان ساکن در خوابگاه متحمل هزینه های گزافی می شوند که هرساله نیز به قیمت آن افزوده می شود. 

متاسفانه این موضوع باعث شده که بسیاری از دانشجویان با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و فشار روزافزون به خانواده ها از عهده پرداخت هزینه برنیامده و اغلب به خانه های مجردی کم هزینه نسبت به خوابگاه ها روی آورند که این امر  آسیب های جدی اجتماعی را به دنبال دارد دانشگاهی که قریب به هزار نفر دانشجوی ساکن در خوابگاه دارد از خوابگاه های ملکی بی بهره بوده و تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

۲-نبود درمانگاه و عدم ارائه خدمات بهداشتی-درمانی

۳-نبود سالن ورزشی برای دانشگاه

با توجه به بازه تقریبا سه ماهه هنوز جوابی دریافت نکردیم، با وجود چنین مشکلاتی یقینا دانشجو اگر هم بخواهد نمیتواند به رسالتش عمل کند لذا دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه از جنابعالی انتظار پیگیری و رسیدگی به مشکلات را دارند.»