سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST) در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس افتتاح شد.

دکتر دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر کوروش کمالی سروستانی، رییس مرکز اسناد در مراسم افتتاح این شاخه که روز گذشته صورت گرفت، با اشاره به این نکته که سازمان اسناد و کتابخانه ملی مؤسسه‌ای آموزشی، علمی، پژوهشی و خدماتی است که در دو بخش کتابخانه ملی و اسناد ملی به فعالیت تخصصی می‌پردازد و همواره برای همکاری با سازمان‌های اطلاع‌رسانی آمادگی دارد، از تلاش‌های مدیران مرکز منطقه‌ای به خاطر تسهیل روند دایر کردن شاخه مرکز در این سازمان و ارائه خدمات به جامعه علمی کشور تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه دکتر دهقانی، رییس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی در دنیای امروز و بیان این نکته که وظیفه خطیر اطلاع رسانی در سطح کشور و منطقه بر عهده مرکز منطقه‌ای است، اظهار کرد: مرکز منطقه‌ای آمادگی دارد تا شاخه خود را در تمام دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی افتتاح کند.

با راه‌اندازی شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، امکان استفاده از تمامی چهار میلیون مدرک علمی و منابع اطلاعاتی به زبان‌های فارسی و انگلیسی و عربی برای مراجعان به این کتابخانه فراهم شده است.

از این پس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس همچون سایر شاخه‌های مرکز منطقه‌ای در کشور، دسترسی وسیع بدون محدودیت به متن کامل مقالات الکترونیکی فارسی، مقالات الکترونیکی عربی، مقالات کنفرانس‌ها، اطلاعات کتاب‌شناختی و متن کامل برخی از پایان‌نامه‌های انگلیسی و محتوای پایگاه‌های موضوعی موجود در وب سایت مرکز منطقه‌ای را خواهند داشت.

این منابع شامل بیش از ۲ میلیون مقاله انگلیسی، ۲۴ هزار عنوان مقاله عربی از کشورهای اسلامی، ۸۳۰ هزار مقاله فارسی، ۴۶هزار کتاب، ۶۳ هزار مقاله از کنفرانس‌ها، نقشه‌ها، پایان‌نامه‌ها، ۳۶ هزار طرح تحقیقاتی در قالب چکیده و یا متن کامل، ۵۸ هزار عنوان مقاله روزنامه‌ها و… است.