سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز در رشته ترکی آذری مقطع کارشناسی از مهر ۹۵ دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه تبریز

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا پورمحمدی با اعلام این خبر، عنوان کرد: دانشگاه تبریز از مهر ماه سال تحصیلی ۹۶-۹۵ از بین متقاضیان مقطع کارشناسی رشته زبان و ادبیات ترکی آذری تعداد ۴۰ نفر در دوره روزانه و نوبت دوم دانشجو جذب خواهد کرد.

وی با اشاره به سابقه این امر در دانشگاه تبریز افزود: قبلا گروهی از متخصصان سرفصل‌های آموزشی این رشته را به صورت پیشنهادی تدوین کرده بودند. همچنین چندین سال است که درسی با این موضوع در دانشگاه به صورت اختیاری ارایه و تدریس می‌شد که امسال به رشته ای مجزا تبدیل می‌شود.

پورمحمدی افزود: باتوجه به سابقه دیرینه و درخشان آذربایجان در زمینه اسلام و ارادت به ائمه و اهل بیت در این دیار و نیز ادبیات غنی آن، قبلا سر فصل دروس‌ این رشته از سوی دانشگاه تبریز تدوین و به وزارت علوم پیشنهاد شده بود که با بازنگری و اعلام وزارت می تواند اجرا شود.

رییس دانشگاه تبریز در پایان خاطر نشان کرد: کد رشته ‌محل زبان و ادبیات ترکی آذری در دفترچه انتخاب رشته و نیز در ویژه‌نامه سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است تا داوطلبان بتوانند برای پذیرش در این رشته اقدام کنند.