سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: وجود فضای نقد عالمانه در دانشگاه پیش زمینه تحقق کرسی های آزاد اندیشی و نهضت آزاد فکری در دانشگاه است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، حجت الاسلام میرمجید سید قریشی روز سه شنبه در اولین همایش سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور افزود: دانشگاه اساسا محل تضارب آرا و افکار در چارچوب قانون است و مسئولان دانشگاه ها باید با سعه صدر بیشتری با دانشجویان برخورد کنند.
وی گفت: اینکه در یک دانشگاه مسئولان فرهنگی یک بیانیه دانشجویی که معمول و رایج هست را برنتابند و اعلام جرم و شکایت کنند پذیرفتنی نیست.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: اصلا در شأن یک محیط آکادمیک نیست که به خاطر درج چند علامت تعجب در یک بیانیه، تشکل های انقلابی را تحت فشار قرار دهند.
قریشی افزود: مسئولان دانشگاهی کشور باید به سمت تقویت جبهه انقلابی در دانشگاه ها بروند و فضا را برای نقد پذیری و رشد فکری دانشجویان مهیا کنند.
همچنین در ادامه این مراسم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: با توجه به تاکیدات مسئول نهاد رهبری، دانشگاه فرهنگیان از منظر ما استراتژیک ترین دانشگاه در کشور است و باید خیلی زودتر از این دانشگاه تاسیس می شد، اما هر جا جلوی ضرر را بگیریم منفعت است.
حجت الاسلام محمد دادگر افزود: رهبر معظم انقلاب انتظارات ویژه از دانشگاه فرهنگیان دارند، بنابراین وظیفه داریم اندیشه و رهنمودهای رهبر انقلاب را گفتمان سازی و جریان سازی و نیز کمک کنیم که این رهنمودها تحقق پیدا کند.
وی ادامه داد: سند تحول بنیادی فلسفه آموزش را مشخص کرده، بنابراین افق آینده آموزش و پرورش باید براساس رهنمودهای رهبری روشن باشد.
دادگر افزود: سند تحول بنیادی شش زیر نظام دارد که یکی از آنها تربیت معلم است که مجرای ورود آن دانشگاه فرهنگیان است، از این پس هر نیروی انسانی در حوزه تعلیم و تربیت باید از طریق دانشگاه فرهنگیان به کار گرفته شود و تمام آموزش ها از طریق این دانشگاه است.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین ما که به عنوان روحانیت و افرادی به نمایندگی حوزه علمیه در این دانشگاه حضور داریم، باید با دلسوزی و علم و آگاهی و بصیرت ایفای نقش جدی تر و کارآمدتری در تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان ایجاد کنیم.