سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مقاطع کارشناسی و کاردانی در بیش از ۱۰۰رشته تحصیلی بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.

آرم دانشگاه ازاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مجید سلامی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اعلام این خبر گفت: تمام رشته‌های بدون آزمون در این دانشگاه جزو رشته‌های کاربردی هستند و علاقه‌مندان به تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود می‌توانند پس از اعلام مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام اولیه به سایت دانشگاه مراجعه کرده و پس از دریافت دفترچه راهنما و آشنایی با رشته‌های متعدد این دانشگاه اقدام به ثبت‌نام کنند.

دکتر سلامی افزود: برای ثبت‌نام در دوره‌های بدون آزمون پس از باز شدن سایت ثبت‌نام، داوطلبان ابتدا دفترچه راهنما را از سایت مرکز آزمون به آدرس ذکر شده دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی‌های کامل در مورد رشته مورد نظر، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی تصریح کرد: داوطلبان پس از ثبت‌نام اولیه در سایت باید با مراجعه به حوزه آموزش دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود نسبت به ثبت‌نام نهایی خود اقدام کنند. افرادی که ثبت‌نام نهایی خود را انجام داده و واجد شرایط باشند، می‌توانند از نیم‌سال اول ۹۵ در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با بیان این‌که دانشجویانی که از طریق پذیرش بدون آزمون جذب می‌شوند، هیچ تفاوتی به لحاظ شهریه و یا امور آموزشی با پذیرفته شدگان با آزمون ندارند، گفت: در حال حاضر پذیرش در بیش از ۹۰ درصد از رشته‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون است و تنها تعداد معدودی رشته‌محل‌های مقطع کارشناسی غیرپزشکی و رشته‌های گروه علوم پزشکی پذیرش به‌صورت با آزمون دانشجو می‌پذیرند.

وی در پایان یادآور شد: مدارک ثبت‌نام نهایی و دیگر اطلاعات لازم در سایت دانشگاه درج‌شده و علاوه بر این دو مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی این دانشگاه نیز آماده پاسخگویی به سؤالات داوطلبان ورود به واحد دانشگاهی شاهرود هستند.