سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از جذب ۷۰ عضو هیات علمی در دانشگاه محقق اردبیلی طی دو سال اخیر خبر داد.

دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر گودرز صادقی در نشست مشترک معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های منطقه سه کشور در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دیگر زمان افتخار به افزایش تعداد رشته‌ها، تعداد دانشجوها و مواردی از این دست گذشته است، گفت: رسالت دانشگاه‌ها تنها تربیت نیروی فارغ التحصیل بیکار نیست، بلکه همگان بر این امر واقف هستند که اکنون زمان کیفیت بخشی به آموزش است.

وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی تنها دانشگاه سراسری دولتی در استان اردبیل است، افزود: این دانشگاه مسئولیت ارائه آموزش کیفی و رایگان را در استان بر عهده دارد.

صادقی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته حدود ۷۰ نفر عضو هیات علمی جدید برای دانشگاه جذب کرده‌ایم، تصریح کرد: قبلا نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه محقق اردبیلی یک به ۳۲ بود، اما الان این نسبت یک به ۲۵ شده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در بحث پژوهش خوب عمل کرده است، گفت: تعداد مقالات منتشر شده اساتید و دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی ۵۰ درصد و تعداد مقالات JCR حدود ۶۶ درصد افزایش یافته است که نشان از افزایش کیفی و کمی مقالات منتشر شده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: فعالیت های فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی حدود ۹ برابر افزایش یافته است.

دکتر مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: هم استان اردبیل و هم دانشگاه محقق اردبیلی عمر و سابقه کمتری نسبت به دانشگاه‌ها و استان‌های دیگر دارد، بنابراین شاید از نظر امکانات فیزیکی نسبت به استان‌های دیگر کمتر باشد، اما دارای مواهب طبیعی و معنوی غنی است.

ابراهیمی با بیان اینکه ایجاد توازن در کیفیت و کمیت آموزشی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم، تصریح کرد: در این مقوله تک تک اساتید را ارزیابی کرده و کیفیت بخشی به آموزش را از برنامه‌های خود قرار داده‌ایم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: در دانشگاه محقق اردبیلی به قدر وسع خود توجه به اسناد بالادستی را در دستور کار خود قرار داده و در اجرای برنامه‌ها موارد مطرح شده در اسناد بالادستی را مراعات می‌کنیم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه سه محور عمده در اخذ و تصویب رشته‌ها را مورد توجه قرار می‌دهیم، ادامه داد: توجه به آینده پژوهشی در رشته‌ها، ایجاد رشته کارآفرینی در مقطع کارشناسی ارشد و ایجاد رشته‌های میان رشته‌ای سه محور عمده هستند.