آزمون دوره های دکترای دانشگاه عالی دفاع ملی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – انتخاب رشته دستیاری ۹۵ : رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی ۹۵ گفت: تاکنون بیش از ۳ هزار نفر در این دوره انتخاب رشته خود را تکمیل کرده اند.

دکتر محمدحسین پورکاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به انتشار کارنامه جدید آزمون دستیاری پزشکی، مهلت انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ امروز سه شنبه ۲۶ مرداد تعیین شده است.

وی افزود: از تعداد ۶ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته در چهل و سومین دوره آزمون دستیاری، تاکنون بیش از ۳ هزار نفر فرم انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی تکمیل کرده اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره تمدید فرصت انتخاب رشته گفت: با توجه به اینکه امروز آخرین فرصت است پس از بررسی های لازم از میان انتخاب رشته کنندگان، در مورد تمدید تصمیم گرفته می شود . اما تاکنون این فرصت تمدید نشده است.

وی خاطرنشان کرد: کارنامه علمی ۲ در آزمون پذیرش دستیاری پزشکی برای داوطلبان این آزمون منتشر شده است و این کارنامه جدید بدون احتساب سوابق تحصیلی اعم از معدل کل دوره پزشکی عمومی و نمره پیش‌کارورزی است.

پورکاظمی گفت: بر اساس کارنامه جدید، نمرات در هر گروه آموزشی برای کسانی که در کارنامه قبلی سوابق تحصیلی تاثیر نداشته، تغییر ندارد ولی برای کسانی که سوابق تحصیلی تاثیر داشته، متفاوت خواهد بود و رتبه‌ها نیز غالبا تغییر کرده است.

به گزارش مهر، حدود ۱۴ هزار نفر در چهل‌وسومین دوره آزمون پذیرش دستیاری شرکت کرده بودند که از این تعداد حدود ۶ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.