سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نماینده مردم جیرفت در مجلس از توافق برای توسعه علمی ۷ شهرستان جنوبی استان کرمان در دیدارش با معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی خبر داد.

جهاددانشگاهی

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره با جلسه روز گذشته خود گفت: در این جلسه مقرر شد برای توسعه جهاد دانشگاهی جنوب استان کرمان اقدامات همزمانی توسط مسئولان استانی و مدیران جهاد دانشگاهی انجام شود.

وی از توافق برای انجام مطالعات و نیازسنجی‌های اولیه جهت احداث مرکز تخصصی ناباروری در جنوب استان کرمان خبر داد و افزود: تا قبل از انجام این نیازسنجی قرار شد جهاد دانشگاهی از طریق پژوهشکده رویان به زوج‌های نابارور ارائه خدمت کند همچنین در نشست مذکور بر لزوم احداث پارک علم و فناوری در منطقه جنوب استان کرمان تاکید و مقرر شد با رایزنی با مسئولان استانی و مدیران جهاددانشگاهی مطالعات اولیه این طرح انجام شود.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از توافق برای احداث پارک تخصصی کشاورزی در شهرستان جیرفت خبر داد و افزود: ۸۰ درصد امرار معاش مناطق جنوبی استان کرمان از طریق کشاورزی تامین می‌شود به همین دلیل تصمیم گرفته شد برای تخصصی کردن بخش کشاورزی این منطقه، افزایش تولید محصولات کیفی و کاهش آب مصرفی پارک تخصصی کشاورزی به مرکزیت شهرستان جریفت احداث شود که البته بعد از انجام مطالعات اولیه با همکاری فرمانداران شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب وارد فاز اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم جیرفت در مجلس از پیگیری‌هایش برای برگزاری نشست مشترک با مدیران استانی به ویژه فرمانداران ۷ شهرستان جنوب استان کرمان برای فراهم شدن بسترهای لازم جهت اجرایی شدن این توافقات سخن گفت.

کمالی‌پور با اشاره به سخنان معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی در این دیدار گفت: در این نشست دکتر اسماعیلی با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی از آمادگی این نهاد انقلابی برای آموزش‌های تخصصی کوتاه و بلند مدت، انجام فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی، ارائه خدمات فرهنگی و اجرای پروژه‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی به صورت متمرکز سخن گفت و تاکید کرد با توسعه جهاد دانشگاهی جنوب استان توانایی رفع تنگناهای علمی این منطقه و ارائه خدمات کاربردی موثر را داریم. ایشان همچنین بر آمادگی پژوهشکده رویان برای ارائه خدمات باروری به زوج‌های نابارور تاکید کرد.