سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- رییس دانشگاه صنعتی شریف گفت: یکی از عوامل موفقیت این دانشگاه منضبط عمل کردن در امر آموزش و پژوهش است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز دوشنبه ایرنا، محمود فتوحی در نهمین همایش تخصصی معرفی رشته های فنی، مهندسی و علوم پایه اذعان داشت: وجود دانشجویان با هوش و با استعداد و حضور اساتید مجرب و با تجربه از علل اصلی موفقیت دانشگاه صنعتی شریف می باشد.
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی شریف اولین دانشگاه در کشور است که امکان تحصیل هم زمان در دو رشته را برای متقاضیان فراهم آورده است.
فتوحی افزود: اولین دوره دکترای علوم و فناوری نانو ،اولین دانشکده انرژی کشور و پایه گذاری دوره دکترای فیزیک همگی برای اولین بار در کشور توسط دانشگاه صنعتی شریف ایجاد گردید.
وی در ادامه به برخی از موفقیت های دانشجویان دانشگاه تحت امر خود اشاره کرد و گفت: دانشجویان ما برای ۳۸ بار متوالی توانسته اند رتبه های برتر مسابقات جهانی ریاضی را از آن خود کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف در خاتمه سخنانش از برگزاری سالانه مسابقات ربوکاپ شریف، مسابقات ملی دانش آموزی، مسابقات هواپیمای بدون سرنشین و مسابقه ی ساخت خودروهای الکتریکی به عنوان دیگر برنامه های این دانشگاه یاد کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، داوطلبان رتبه های زیر ۵ هزار کوری برای آشنایی هرچه بیشتر با دانشگاه صنعتی شریف و رشته های فنی و مهندسی این دانشگاه در این همایش سه روزه شرکت می کنند.
در اولین روز از همایش معرفی رشته ها برخی از اساتید مجرب این دانشگاه به معرفی رشته های فنی، مهندسی و علوم پایه پرداختند.
در ابتدای این برنامه عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر و یکی از اساتید دانشکده مهندسی شیمی به معرفی دانشکده های خود پرداختند. همچنین دو استاد از ارایه هایی در خصوص دانشکده مهندسی مکانیک و مهندسی دریا داشتند.
در ادامه روسا و اساتید از دانشکده فیزیک، دانشکده مهندسی هوافضا، دانشکده مهندسی و علم مواد، دانشکده مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده مهندسی برق، دانشکده علوم ریاضی، دانشکده شیمی و دانشکده مهندسی شیمی و نفت در سخنانی جداگانه پیرامون دانشکده های متبوع خود صحبتهایی برای داوطلبان کنکور حاضر در همایش ارایه کردند.