سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه تهران گفت:وظیفه اصلی دانشگاه توانمندسازی تمامی دانشگاهیان است که این هدف باید در رأس امور قرار گیرد.
محمود نیلی احمد آبادی رییس دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: عزم دانشگاه تهران برای ارتقا در رتبه‌بندی جهانی و همکاری همۀ بخش‌های دانشگاهی یکی از  شروط  اجتناب‌ناپذیر و تحقق در این امر  است.
وی بیان داشت:برای اجرای این سیاست های پرشتاب، نیاز به توان بیشتر است و این توانمندسازی با کمک همه دانشگاهیان میسر است.
نیلی بیان داشت:خوشبختانه دانشگاه تهران در حوزه علوم انسانی بسیار غنی است ولی باید هرچه بهتر از سرمایه ها استفاده کنیم و این امر مستلزم دو ابزار مهم ارزشیابی و آموزش است که به تحقق این کار کمک می کند.
رییس دانشگاه تهران تصریح کرد: :در یو اس نیوز، دانشگاه تهران در رشته کشاورزی نیز رتبه ۶۹ جهان را اخذ کرده است و در رشته زبان نیز دانشگاه  تهران خود را در جمع ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا در نظام کیو. اس. قرار داد. 
وی به تحریم ها اشاره کرد و یادآورشد: این درحالی است که با وجود تحریم‌ها، محدودیت‌ها و مشکلات آموزش عالی کشور تاکنون، عملکرد دانشگاه‌های ما بسیار خوب بوده است و امیدواریم روز به روز پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.