سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- جمهوری اسلامی ایران ۱۰ بورس تحصیلی در رشته زبان فارسی و یا رشته های مورد نظر کشور بروندی به دانشجویان این کشور اعطا می کند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در دیدار محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با آلن آیمه اینامیتو ، وزیر خارجه بروندی، فرهادی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه های علمی و فناوری در سال ۱۳۹۳با بروندی اظهار داشت: طبق مفاد این تفاهم نامه ، امسال اولین گروه از دانشجویان بورسیه بروندی تحصیل شان را در دانشگاه های ایران آغاز کرده اند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وزیر با بیان اینکه عزم دولت جمهوری اسلامی ایران گسترش همکاری های همه جانبه با کشورهای آفریقایی در زمینه های سیاسی ، اقتصادی و به خصوص علمی و فناوری است، گفت : با چند دانشگاه و مرکز پژوهشی برتر ایران هماهنگی های لازم صورت می گیرد تا درخصوص پذیرش دانشجویان پژوهش محور بروندی همکاری کنند.
وی در ادامه با اعلام موافقت با پذیرش اعضای هیئت علمی و استادان دانشگاه های بروندی برای استفاده از فرصت های مطالعاتی و آموزشی در دانشگاه های ایران گفت : ما همچنین می توانیم در جهت تاسیس رشته های مهارتی و فنی و حرفه ای در بروندی مشارکت کنیم.
فرهادی همچنین در خصوص اعطای ۱۰ بورسیه تحصیلی دیگر برای دانشجویان بروندی قول مساعد داد.
در ادامه این دیدارآلن آیمه اینامیتو ، وزیر امور خارجه بروندی با تشکر از استقبال و مهمان نوازی مسئولان ایرانی ، هدف از این ملاقات را آگاهی از سطح بالای آموزش عالی ایران و تقویت و گسترش روابط علمی و فناوری بین دو کشور عنوان کرد.
وی در ادامه با اظهار رضایت از تحصیل دانشجویان بورسیه بروندی در دانشگاه های ایران خواستار ادامه دریافت این بورسیه ها در رشته های کشاورزی ، بهداشتی ، علم و تکنولوژی و رشته های فنی شد و گفت ما معتقدیم که دانشگاه های ایران در رشته های مورد نیاز ما تجربیات بسیار ارزنده ای دارند.
در این دیدار سفیر بروندی در تهران ، رئیس دانشگاه دولتی بروندی ، حسین سالار آملی ، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی و عبدالرحیم نوه ابراهیم، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی نیز حضور داشتند.