حجت الاسلام محمودرضا جمشیدی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به برگزاری ۶۰۰ کرسی آزاد اندیشی در این حوزه گفت: امروز ۴ هزار پژوهشگر فارغ التحصیل این حوزه در قالب ۶۰۰ هسته پژوهشی در حال فعالیت هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمودرضا جمشیدی در اجلاسیه مدیران استانی حوزه و معاونان ستادی حوزه های علمیه در مشهد با اشاره به ضرورت وحدت میان رده های مدیریتی حوزه های علمیه گفت: فاصله و انفکاک به نفع و صلاح حوزه های علمیه نیست و وحدت روحانیت و انقلابیون در نشست های مشترک میان مسئولین مدارس حوزوی در استان ها ضرورتی بی بدیل است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ هزار طلبه خواهر در سراسر کشور تحصیل می کنند که از این تعداد بالغ بر ۸۰ هزار دانش آموخته در مدارس حوزه های علمیه خواهران فعالیت دارند.

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه فرصت ها و ماموریت های جداگانه ای برای حوزه های علمیه برادران و خواهران تبیین شده است، گفت: هدف و ماموریت اصلی ما بر این است که هر خواهر طلبه مادری خوب و همسری شایسته برای نسل آینده باشد.

جمشیدی با بیان اینکه قریب به ۱۰ هزار استاد و کادر مجرب در حوزه های علمیه خواهران فعالیت می کنند، افزود: برخی سیاست های مدیران حوزوی نکاتی است که محقق شدن آن موجب شکوفایی حوزه خواهران می شود.

وی اضافه کرد: طی سه سال اخیر در حوزه پژوهش، بالغ بر ۶۰۰ نشست علمی با اساتید حوزه خواهران تحت عنوان کرسی های آزاد اندیشی برگزار شده که بازخورد های خوبی داشته است.

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه هم اکنون ۴ هزار پژوهشگر فارغ التحصیل در قالب ۶۰۰ هسته پژوهشی فعالیت می کنند، گفت: همچنین ۲۷۰ کانون پژوهشی نیز در مدارس از شاغلان به تحصیل بوده و امیدواریم در بازه زمانی سه ساله بتوانیم از ظرفیت پژوهشی استان ها استفاده بیشتری داشته باشیم.

جمشیدی با اشاره به شبکه گسترده علمی، پژوهشی و آموزشی تحت عنوان «کوثرنت» خاطرنشان کرد: این شبکه بزرگترین شبکه فضای مجازی است که در عرصه محتوای دینی و در قالب علمی پژوهشی فعالیت می کنند.

وی ایجاد گروه های علمی، پژوهشی در حوزه های مختلف کشوری را از مزایای شبکه کوثر نت عنوان کرد و گفت: این شبکه درحال حاضر برای اساتید و طلاب خواهر است.

عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه یکی از عرصه های مشترک در حوزه تبلیغ، فضای مجازی شمرده می شود، گفت: در پرتال فضای مجازی به ۶ هزار طلبه آموزش داده شده که این پرتال ماهانه یک میلیون بازدید کننده دارد؛ بنابراین فناوری اطلاعات ظرفیت بسیار گسترده و چشمگیری است که باید در خدمت حوزه های علمیه قرار گیرد.

جمشیدی با بیان اینکه ۱۹۰ مدرسه تکمیل شده و ۱۷۶ پروژه در دست احداث است، تصریح کرد: سیاست ما در خصوص مدارس خواهران این است که قطب آموزشی، فرهنگی و تبلیغی باشند که این تجربه در شهرستان ها تاکنون موفق بوده است.

وی  با بیان اینکه ۱۵۰ کانون قرآن داریم که طلاب را از این کانون ها جذب می کنیم، تأکید کرد: امروزه انگیزه طلاب در زمینه های پژوهش، تبلیغ و اجتهاد تقویت شده است و طلاب ما باید ارتقای غیرت دینیشان مطابق با برنامه هدفمند و راهبردی گام بردارند و در هر جریانی مطابق با اقتضائات نظام نقشه های هدفمندی را طراحی کنند.