فضل ا... ایرجی کجوری سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: نخستین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی کشور با حضور بیش از ۱۶۰ نفر برگزار می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، فضل ا… ایرجی کجوری افزود: نخستین نشست سراسری معاونان و مدیران دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی سراسر کشور به منظور تعامل، همکاری، تبیین سیاست های ستاد و ارتقاء سطح کیفی و کمی فعالیت های فرهنگی در مراکز غیر انتفاعی از ۳۱ مرداد ماه لغایت ۲ شهریور ماه سالجاری در دانشگاه مازندران با توجه به اینکه این استان بیشترین تعداد مراکز غیر انتفاعی را دارد برگزار می شود.

وی افزود: ۳۶۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی در کشور فعال هستند که از این تعداد حدود ۴۰ درصد از موسسات غیر انتفاعی از دانشجویان سرانه فرهنگی در هر ترم تحصیلی دریافت می کنند، که این مبلغ می بایست در امور فرهنگی، مشاوره و تربیت بدنی هزینه شود، در این راستا برنامه ریزی جهت مشارکت این مراکز در فعالیت های فرهنگی و جشنواره های مختلف و ارتباط مستمر با ستاد ضروری است.

مدیرکل فرهنگی  اجتماعی وزارت  علوم افزود: جشنواره هایی همچون قرآن و عترت، حرکت، نشریات، رویش، تئاتر و  فعالیت های مختلفی از جمله نهضت رضوی، اردوهای رضوی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، حمایت از تشکل های دانشجویی و کانون های فرهنگی- هنری و … در حال انجام است که ظرفیت های مشارکت دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی در آن دیده شده و این امر می تواند برای این مراکز و دانشجویان این مراکز بسیار مفید و سازنده باشد.

 وی افزود: در این نشست برای نخستین بار شورای مدیران و معاونان به تفکیک ده منطقه تشکیل خواهد شد و دبیر شورای هر منطقه نیز از طریق رای گیری انتخاب می شود.