سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس جهاددانشگاهی کردستان گفت: عملیات تهیه نقشه "GIS" رقبات استان بزودی اجرایی می‌شود.

نقشه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حمیدرضا مجردی رییس جهاددانشگاهی واحد کردستان، در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان، در خصوص اجرایی کردن نقشه ” GIS” رقبات استان و برنامه‌های فرهنگی و قرآنی، با اشاره به اهمیت شرعی و قانونی شناسایی رقبات و موقوفات استان، گفت: طرح تهیه نقشه (جی آی اس) رقبات استان به همت مرکز خدمات تخصصی جی آی اس جهاددانشگاهی اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: این پروژه شامل برداشت‌های میدانی، اطلاعات توصیفی و مکانی و ایجاد بانک اطلاعاتی سامانه اطلاعاتی جغرافیایی است که با هدف جمع‌آوری داده‌های مکانی در کردستان به جهاد دانشگاهی واگذار شده است.

رییس جهاددانشگاهی واحد کردستان خاطرنشان کرد: مراحل پژوهش کار در حال انجام است و به زودی عملیات نقشه برداری هوایی رقبات آغاز می‌شود.

در ادامه، حجت الاسلام نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هم حفظ و ارتقای بهره وری موقوفات را ناشی از شناسایی دقیق و آگاهی از اطلاعات جغرافیایی رقبات دانست و گفت: انجام نقشه برداری هوایی از رقبات استان از اولویت‌های اوقاف استان است.

وی، جهاددانشگاهی را یک نهاد پویا و ارزشمند دانست و تاکید کرد: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی کارهایی را انجام داده که اثراتش در جامعه پدیدار است.

وی با تاکید بر شناسایی زمینه‌های همکاری بین دو دستگاه، افزود: هیچ دستگاهی به تنهایی نمی‌تواند موفقیتی به دست آورد و لازمه پیشرفت تعامل و همکاری تمامی دستگاه‌های دولتی و خصوصی است.

اعظم شریفیان معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر همکاری و تعامل فرهنگی اوقاف و جهاددانشگاهی، گفت: خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا تحت مدیریت جهاددانشگاهی همواره همکاری مناسبی با اوقاف استان داشته‌اند.

وی با اعلام آمادگی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و قرآنی، بیان کرد: برنامه ریزی لازم جهت همکاری دو دستگاه در زمینه‌های قرآنی، فرهنگی و اجتماعی در حال انجام است.