سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از زمان برگزاری و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اختصاصی کارشناسی ارشد، دکتری و EPT این دانشگاه خبر داد.
زمان برگزاری آزمون خاص ارشد، دکتری و EPT دانشگاه آزاد اعلام شدبهروز دانشیان رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بعد از تمدید مهلت ثبت نام ، در نهایت آزمون اختصاصی کارشناسی ارشد و دکتری واحدهای بین الملل و برون مرزی این دانشگاه ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۹ مردادماه برگزار می شود.
دانشیان درباره نحوه دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون اظهار داشت: داوطلبان با مراجعه به سامانه www.azmoon.org در روز چهارشنبه ۲۷ مردادماه می توانند نسبت به دریافت کارت امتحانی خود اقدام کنند.
به گفته وی، این آزمون بصورت متمرکز تنها در شهر تهران برگزار می‌شود.
زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون EPT 
رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره برگزاری آزمون EPT بیان کرد: این آزمون نیز در روز جمعه ۲۷ مردادماه ساعت ۹ تا ۱۱ صبح همزمان در هفت شهر تهران، تبریز، اهواز، کرمان، شیراز، اصفهان، آمل و مشهد برگزار می شود.
وی اعلام کرد: کارت ورود به جلسه آزمون EPT از روز چهارشنبه ۲۷ مردادماه با مراجعه به سامانه english.iau.ac.ir قابل دریافت است.
به گفته دانشیان احتمالا کارت‌های ورود به جلسه هر دو آزمون ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۲۷ مردادماه قابل دریافت است اما ساعت دقیق متعاقبا اعلام می شود.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، تمامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد در صورت دارا نبودن مدرک بین المللی زبان انگلیسی با نمره تعیین شده توسط دانشگاه، موظف به شرکت در آزمون EPT و کسب حداقل نمره قبولی در آن هستند. آزمون EPT از سال ۸۶ شروع و به طور منظم (ابتدا بصورت فصلی و از اردیبهشت ۹۲ ماهانه) در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.
در آغاز کار برگزاری EPT، مدرک این آزمون تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ضروری بود، اما بعد از گذشت چندی، ارائه مدرک قبولی EPT برای تمامی داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد الزامی شد.
زمان برگزاری آزمون خاص ارشد، دکتری و EPT دانشگاه آزاد اعلام شد