طه هاشمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: مخالفان این دانشگاه درحقیقت مخالف رشد و توسعه علمی کشور هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، طه هاشمی در جشن دانش آموختگی دانشجویان کارشناسی واحد علوم تحقیقات گفت: قبل از انقلاب اسلامی به واسطه کمبود دانشگاه ها، عده زیادی که توان مالی ادامه تحصیل در خارج از کشور را نداشتند، از ورود به دانشگاه باز می ماندند اما پس از انقلاب نیز باتوجه به اینکه دانشگاه های دولتی پاسخگوی تمامی متقاضیان ادامه تحصیل در کشور نبودند بنابراین دانشگاه آزاد بدون وابستگی و کمک های دولتی راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه امروز دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۴۰ درصد از بار آموزش عالی کشور را برعهده دارد، افزود: این مجموعه دانشگاهی از بدو تاسیس بدون هیچگونه کمک مالی توانسته در عرصه پیشرفت علمی و پژوهشی کشور با تربیت متخصصان و کارشناسان زبده عملکرد مناسبی داشته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه مخالفان این دانشگاه درحقیقت مخالف رشد و پیشرفت علمی ایران هستند، تاکید کرد: متاسفانه در دولت گذشته مخالفان این دانشگاه با گسترش بی رویه برخی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی جدیدالتاسیس به دنبال تخریب دانشگاه بودند و  وجود ۵۵۰ هزار صندلی خالی در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد ثمره تلاش آنها بوده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: البته با تلاش های صورت گرفته اکنون این دانشگاه در عرصه تحصیلات تکمیلی عملکرد بسیار مناسبی و بخش بزرگی از بار آموزشی کشور دراین حوزه را برعهده گرفته است.