عتبات دانشجویی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یکی از برنامه هایی که منحصرا برای کاروان های دانشجویان برگزار می شود روایت گری مصور واقعه عاشورا است در این برنامه دانشجویان به صورت تصویری با واقعه عاشورا آشنا می شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات از ۳۱ تیرماه آغاز شده و تا هشتم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

در این دوره با توجه به استقبال دانشگاهیان ظرفیت اعزام به ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافت. ستاد عمره و عتبات دانشجویی در کنار سایر مسئولیت هایی که دارد، برای قبل و بعد از سفر دانشجویان، برنامه های فرهنگی ویژه ای را تدارک دیده است. 

مهمترین برنامه های فرهنگی ستاد عتبات دانشجویی در دو شهر کربلا و نجف برای دانشگاهیان برگزار می شود که می توان به روایت گری نجف شناسی در محل صافی صفا، بازدید از کتابخانه شهید آیت الله حکیم و کتابخانه علامه امینی، حضور در بیت حضرت امام(ره)، زیارت مزار حر و برگزاری همایش های ویژه دانشگاهیان در کربلا با همکاری بعثه مقام معظم رهبری اشاره کرد.

یکی از برنامه هایی که منحصرا برای کاروان های دانشجویان برگزار می شود و از استقبال خوبی نیز برخوردار است،  روایت گری مصور واقعه عاشورا است. این برنامه از طریق پاورپوینت برای دانشجویان اجرا می شود و دانشجویان به صورت تصویری با واقعه عاشورا آشنا می شوند.

یکی از برنامه های روایتگری مصور، در زیارتگاه حضرت حر بن ریاحی  اجرا می شود ، در این برنامه دانشجویان به صورت مصور با حر بن ریاحی آشنا می شوند.

اعراب به نوعی حرم حر را بابی برای توبه می دانند و معتقدند فردی که بنای توبه دارد باید در این مکان حاضر شود تا بتواند حال و هوای توبه واقعی را پیدا کند و دانشجویان نیز با حضور در این مکان مقدس و قرار گرفتن در حال و هوای توبه واقعی با امام حسین (ع) تجدید پیمان می کنند.