سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: سه فناور جوان این مرکز برای حضور در مرحله نهایی جایزه بزرگ اختراعات ایران انتخاب شدند.

ثبت اختراعات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مهران محمدی اظهار داشت: مرحله نهایی جایزه بزرگ اختراعات ایران، روزهای ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه در تهران برگزار می‌شود تا در آن اختراعات برتر کشور معرفی شوند.

وی اضافه کرد: سولماز چرایی از شرکت نوآوران کیمیای پرند سبلان با طرح “داروی آنتی رفلاکس معده”، سعیدخانی از شرکت نوشداروی سبلان با طرح “داروی پاپیتال برای رفع عارضه واریکوسل” و حسین واثقی از شرکت کیان زیست رشد دام گستر ایرانیان با طرح “مکمل زیستی خوراکی در تغذیه‌ گوساله‌های هلشتاین”، سه فناور مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل هستند که در این مراسم حضور می‌یابند.

محمدی خاطرنشان کرد: فناوران مرکز رشد در شهریور ۱۳۹۴ در این رویداد ملی ثبت نام کرده بودند که با پذیرش در دو مرحله داوری اولیه از میان بیش از ۲ هزار طرح، به مرحله نهایی جایزه بزرگ اختراعات راه یافتند.

وی با ابراز امیدواری برای کسب موفقیت در مرحله نهایی تصریح کرد: جایزه بزرگ اختراعات ایران، ایجاد انگیزه و ارج نهادن به فعالیت‌های علمی داخلی را در دستور کار دارد و علاوه بر آن یک برنامه و روند سریع جهت تجاری سازی فناوری ها در کشور را با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی پیگیری می‌کند.

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه این فستیوال تنها یک مراسم بزرگداشت نیست، بلکه یک پروسه کاملا نو با هدف تولید و تجاری سازی اختراع است، افزود: ارزیابی نهایی این رویداد در ۱۰ بخش تجهیزات پزشکی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، برق، مهندسی شیمی، علوم پایه، عمران، مهندسی مواد و متالوژی، مکانیک و مکاترونیک و هوافضا، کشاورزی و علوم بین رشته‌ای صورت خواهد گرفت تا برترین های کشور معرفی شوند.