سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  شیراز- ایرنا- سروش فرهنگیان دانش آموز شیرازی که در کنکور امسال موفق به کسب رتبه ۱۵ کشور در گروه آزمایشی علوم تجربی شد، گفت: تاثیر فضای مجازی در روحیه ام در دوره زمانی که برای کنکور آماده می شدم، مثبت بود.

پی اچ دی آزمون : ‘فرهنگیان’ که رتبه هفت را در این گروه آزمایشی در منطقه یک کشور نیز به دست آورده است، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قبل از کنکور، دو شبکه مجازی را همچنان استفاده می کردم چرا که در زمانی که بیرون از خانه نمی رفتم، در روحیه ام تاثیر مثبتی داشت و احساس می کردم که با جامعه و دوستان از این طریق در ارتباط هستم.
** کنکوری ها اگر نیاز به کلاس کنکور ندارند، وقت خود را هدر ندهند
این دانش آموز دبیرستان تیزهوشان دستغیب دو واقع در ناحیه یک آموزش و پرورش شیراز اظهار کرد: اصولا به این که برای آمادگی بیشتر برای آزمون ورود به دانشگاه به کلاس کنکور بروم، اعتقادی نداشتم همچنان که با وجود پاسخ صحیح به ۹۷ درصد پرسش های درس ریاضی برای این درس در کلاس تقویتی شرکت نکردم.
فرهنگیان گفت: در درس فیزیک احساس ضعف می کردم و معلمم در کلاس تقویتی واقعا به من کمک کرد.
وی بیان کرد: این که دانش آموز در کلاس تقویتی و خصوصی برای کنکور شرکت کند، بستگی به خودش دارد، باید بررسی کند که واقعا به این کلاس ها نیاز دارد یا خیر.
این دانش آموز رتبه برتر کنکور تجربی ۹۵ اظهار کرد: این گونه نیست که اگر دانش آموز کلاس کنکور نرود بدبخت می شود و باید توجه داشت که اگر نیازی به کلاس نداشته باشد و در کلاس شرکت کند، در واقع وقت خود را هدر داده است.
** مدت مطالعه
فرهنگیان درباره زمان مطالعه خود برای کنکور گفت: در تابستان پارسال روزانه شش ساعت مطالعه می کردم که در پاییز پارسال و روزهای تعطیل این زمان را به طور میانگین به هشت تا ۱۰ ساعت افزایش دادم.
این دانش آموز موفق شیرازی اظهار کرد: در زمستان پارسال هم در روزهای تعطیل ۱۱ تا ۱۲ ساعت درس می خواندم و در نهایت بعد از عید نوروز امسال در روزهای تعطیل به طور میانگین حدود ۱۲ ساعت مطالعه کردم.
وی افزود: درصد پاسخگویی من به سئوالات درس های مختلف در کنکور این گونه بود: ادبیات فارسی ۸۱ درصد، عربی ۷۹ درصد، دینی ۷۹ درصد، زبان ۹۱ درصد، زمین شناسی صفر درصد، ریاضی ۹۷ درصد، زیست شناسی ۸۴ درصد، فیزیک ۹۷ درصد و شیمی ۹۴ درصد.
** خانواده ها آرامش دهند و نه استرس
رتبه هفت کنکور علوم تجربی در کنکور ۹۵ گفت: خانواده ها باید به فرزندان کنکوری خود آرامش هدیه کنند و نه استرس.
وی افزود: برخی خانواده ها مدام به فرزندانشان می گویند: بخوان، بخوان؛ اما این روش صحیحی نیست.
فرهنگیان اظهار کرد: خانواده من در کنکور به من آرامش دادند و این مساله در موفقیتم تاثیرگذار بود.
** رشته انتخابی در دانشگاه
این دانش آموز شیرازی درباره رشته مورد علاقه خود برای تحصیل در دانشگاه گفت: به احتمال زیاد رشته پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران یا علوم پزشکی شیراز انتخاب می کنم.
وی افزود: هنوز تصمیم قطعی را در این زمینه نگرفته اما اگر محل تحصیلم شیراز باشد، به طور قطع برای من بهتر است چرا که مدت زمان دوره آموزش رشته پزشکی هفت سال است و این که بخواهیم این مدت زمان زیاد را در فضای خوابگاهی سپری کنیم، دشوار است.
‘فرهنگیان’ یکی از ۴۴ هزار و ۵۳۵ دانش آموز استان فارسی بود که در کنکور امسال در گروه آزمایشی علوم تجربی با دیگر دانش آموزان کشور رقابت کردند.
بنا بر اعلام سید محسن تقوی نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در استان فارس، ۷۱ هزار و ۸۱۹ نفر در این استان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها شرکت کردند.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز اظهار کرد: در استان فارس ۴۴ هزار و ۵۳۵ نفر در گروه آزمایشی تجربی، هشت هزار و ۹۴۲ نفر در گروه آزمایشی ریاضی، هشت هزار و ۱۲۵ نفر در گروه علوم انسانی، ۶ هزار و ۷۴۶ نفر در گروه آزمایشی زبان های خارجی و سه هزار و ۴۷۱ نفر در گروه آزمایشی هنر به رقابت پرداختند.
۲۰۲۷/ ۵۰۵۴