سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مشهد- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به خاطر اجرای مدیریت سبز در این دانشگاه قدردانی کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در لوح تقدیر دکتر محمد فرهادی خطاب به دکتر محمد کافی آمده است: از آنجا که بر اساس گزارش معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اجرای مدیریت سبز در دانشگاه فردوسی مشهد تلاش نموده و دستاوردهای قابل توجهی داشته اید، مراتب تشکر و قدردانی خود را از اقدامات ارزنده جناب عالی در اجرای سیاست های محیط زیست به عنوان یکی از ارزشمندترین محورهای توسعه پایدار میهن اسلامی اعلام می کنم.
براساس گزارش مزبور، دانشگاه فردوسی مشهد به منظور اجرای مدیریت سبز و توسعه پایدار، در راستای سیاست های کلی محیط زیست ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب و همچنین به استناد ماده ۱۹۰ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران واحد ‘دانشگاه سبز’ و ‘شورای راهبردی دانشگاه سبز’ را تاسیس کرده است.
شورای راهبردی دانشگاه سبز در دستیابی به اهداف مدیریت سبز در دانشگاه نقش راهبردی ایفا می کند و واحد دانشگاه سبز با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم در جهت ارتقای سطح دانشگاه بر اساس استانداردهای زیست محیطی و شاخص­ های دانشگاه ­ها در سطح ملی و بین المللی در اجرای صحیح برنامه های طرح جامع دانشگاه مرتبط با مسائل زیست محیطی در حوزه ­های مختلف تلاش می کند.
از جمله این طرحها مدیریت پسماند، حمل و نقل سبز، بهینه ­سازی مصرف انرژی، ایجاد ساختمان های سبز، به کارگیری فناوری های پاک و سازگار با محیط و نهادینه سازی فرهنگ و اخلاق زیست محیطی در خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد است.
۱۹۲۲ / ۶۰۵۳