اردوی جهادی دانشجویی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سومین و چهارمین دوره اردوهای جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت جهت عزیمت به مناطق محروم استان‌های خراسان شمالی و جنوبی آغاز شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، مراسم بدرقه شرکت‌کنندگان در اردوهای جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت جهت عزیمت به مناطق محروم استان‌های خراسان شمالی و جنوبی، صبح امروز با حضور  جهادگران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد. 

دانشجویان، اساتید و کارکنان شرکت‌کننده در اردوهای جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت در این دوره به روستاهای محروم منطقه غلامان از توابع  استان‌ خراسان شمالی و روستاهای محروم منطقه نهبندان از توابع استان خراسانی جنوبی اعزام شدند.

دکتر محمد تاج‌فرد دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت در این مراسم با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته وزیر بهداشت تاکید زیادی بر برگزاری اردوهای جهادی داشته، گفت: امسال برای اولین بار اردوهای جهادی به صورت متمرکز و توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با همکاری معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها اجرایی شد.

وی خاطرنشان کرد: در فراخوانی که ابتدای تیرماه منتشر شد از همه دانشگاهیان وزارت بهداشت اعم از دانشجویان، کارکنان و اساتید برای حضور در این اردوها دعوت به عمل آمد.

تاج‌فرد افزود: حدود ۷۸۰ نفر در سامانه‌ای که به منظور ثبت نام در اردوهای جهادی طراحی شده بود، ثبت نام کردند که از این میان حدود ۵۰ نفر از استادان، ۲۰۰ نفر از کارکنان و ۵۳۰ نفر از دانشجویان داوطلب حضور در مناطق محروم و ارائه خدمات جهادی شده بودند.

وی اظهار داشت: جهت استفاده از تجارب و ظرفیت‌های قرارگاه امام رضا(ع) در امر برگزاری اردوهای جهادی، امور اجرایی این اردوها به همکاران این قرارگاه محول شد.

مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، خودسازی درونی، سازندگی و محرومیت‌زدایی، غنی‌سازی اوقات فراغت، آشنایی با محدودیت‌ها و کمبودهای ساکنان مناطق محروم کشور، تقویت و ترویج فرهنگ جهادی، خدمت‌رسانی رایگان و رفع نیازهای بهداشتی و درمانی ساکنان مناطق محروم کشور را از مهم‌ترین دستاورد این‌چنین اردوهایی برشمرد.

دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد دانشجویان هسته اولیه کانون‌های جهادی را تشکیل دهند تا اردوها به صورت مستمر  برگزار شده و خدمات شایسته و بیشتری به ساکنان مناطق کمتر برخوردار ارائه شود.