سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر امور کمیسیون‌های دبیرخانه شورای عالی عتف از ارائه نخستین گزارش عملکرد اجرایی قانون حمایت ازشرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در یکصد و چهل و چهارمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

شرکتهای دانش بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مهندس الهه عباسی با ارائه توضیحاتی درمورد برگزاری جلسه صد و چهل و چهارم کمیسیون دائمی در روز چهارشنبه، ۲۷ مرداد ماه و ضمن اشاره به اهمیت دستور این جلسه گفت: دستور اصلی جلسه ارائه گزارش عملکرد اجرایی قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، متشکل از سه بحث اصلی عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی، عملکرد کارگروه تشخیص مصادیق شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و عملکرد دبیرخانه شورای عالی عتف در حوزه مذکور خواهد بود.

عباسی با بیان این‌که این جلسه در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود، افزود: در این جلسه دکتر بهزاد سلطانی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر صاحبکار، سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سروش قاضی نوری، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و به نمایندگی از دبیر ستاد تجاری‌سازی و شرکت‌های دانش‌بنیان حضور خواهند داشت.

مدیر امور کمیسیون‌های دبیرخانه شورای عالی عتف در خصوص اهمیت ارائه این گزارش تصریح کرد: بر اساس ماده دو قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، شورای عالی عتف مسؤولیت سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و پیگیری اجرای این قانون را بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: از زمان ابلاغ این قانون در سال ۱۳۸۹ و تهیه نسخه نهایی آیین‌نامه اجرایی آن در سال ۱۳۹۳، تاکنون گزارشی در خصوص عملکرد آن ارائه نشده است.

عباسی گفت: اما با کوشش دبیرخانه شورای عالی عتف و سایر دست‌اندرکاران برای اولین بار این گزارش آماده شده و روز چهارشنبه درکمیسیون دائمی شورای عالی عتف ارائه خواهد شد.