سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور از افتتاح ۶۰ پروژه این دانشگاه در هفته دولت خبر داد و گفت: همچنین تعدادی پروژه نیز در دهه فجر افتتاح می‌شوند و با افتتاح این طرح‌ها بیش از ۸۰ درصد پروژه‌های نیمه‌کاره دانشگاه به اتمام می‌رسد.

P617.jpg

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر فیصل حسنی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان که امروز، شنبه ۲۳ مردادماه در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: هر مدیر در زمانی که مسئولیت بر عهده دارد، برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدتی را تعریف می‌کند که در برخی موارد می‌تواند به تمام مسائلی که پیش‌بینی کرده برسد و گاهی نیز نمی‌تواند همه برنامه‌های خود را محقق کند.

حسنی با بیان این‌که این در دانشگاه پیام نور تقسیم کار و پست بر اساس استانداردهای مدیریتی صورت نگرفته است، افزود: در دانشگاه‌های دولتی به ازای هر ۱۵ دانشجو یک کارمند و به ازای هر ۲۶ دانشجو یک عضو هیأت‌علمی وجود دارد.

وی افزود: مدیریت در دانشگاه پیام نور به دلیل عدم این تقسیم کارها بسیار سخت است. در حال حاضر در دانشگاه پیام نور به ازای هر دو عضو هیأت‌علمی یک کارمند وجود دارد. نگاه ما این است که این نسبت را در درازمدت به یک کارمند به ازای هر هیأت‌علمی رسانده و سپس  حتی این نسبت عکس شود، یعنی به ازای هر ۲ کارمند یک هیأت‌علمی داشته باشیم.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور ادامه داد: برای تحقق این امر نیاز است که دانشگاه توسعه پیدا کند و در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف دانشجو پذیرش شود، حتی باید در کشورهای خارجی نیز شعبه‌هایی تأسیس شوند و در ایران نیز نحوه مدیریت تغییر کند.

حسنی با بیان این‌که ۱۷ هزار پست در دانشگاه پیام نور وجود دارد که از این تعداد در ۱۴ هزار پست نیرو فعالیت می‌کند و بقیه پست‌ها خالی است، تصریح کرد: امیدواریم دانشگاه بدون تعدیل نیرو بتواند به سیاست‌های کلان خود دست یابد؛ در دانشگاه پیام نور سختی‌ها و مشقت‌هایی وجود دارد و به‌طور مثال بودجه دانشگاه استاندارد نیست اما انتظارات از آن بسیار بالاتر از استاندارد است.

وی از افتتاح ۶۰ پروژه این دانشگاه در هفته دولت خبر داد و خاطرنشان کرد: تعدادی از این پروژه‌ها نیز در دهه فجر افتتاح می‌شوند و با افتتاح این پروژه‌ها بیش از ۸۰ درصد پروژه‌های نیمه‌کاره دانشگاه به اتمام می‌رسد. همچنین تمامی بدهی‌های دانشگاه پیام نور به‌جز تعداد معدودی پرداخت شده است.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور همچنین با قدردانی از زحمات و تلاش‌های دکتر رازقی‌زاده در مدت تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه پیام نور خوزستان، ابراز امیدواری کرد که وی در سنگر دیگری بتواند به دانشگاه کمک کند. وی افزود: دکتر اقبالی نیز نیروی با انگیزه دانشگاه است و امیدوارم که بتواند کارهای دکتر رازقی‌زاده را تکمیل کند و در مسئولیت خود موفق و سربلند بوده و دانشگاه را یک قدم به جلو ببرد.