سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری معاونت علمی و فناوری رصد و مدیریت تعاملات و تحولات داخل و خارج کشور و اولویت‌های فناوری ملی و آینده‌پژوهی را از جمله ماموریت‌های این دفتر نام برد و گفت: تهیه احکام قانونی مناسب برای ارائه به مراجع ذی‌ربط برای تصویب در دستور کار این دفتر قرار گرفته است.

آزمایشگاه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، میثم نریمانی، با اشاره به اهداف و رسالت‌های این دفتر در زمینه توسعه فناوری، اظهار کرد: توجه به زیرساخت‌های قانونی در حوزه فناوری بر عهده معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی است و  با وارد کردن محتوای فناورانه به مصوبات و لوایح، ساختار قانونی کشور متوجه موضوع فناوری شده و این امر منجر به توسعه این حوزه در کشور خواهد ‌شد.

نریمانی، با اشاره به نقش‌ معاونت سیاستگذاری در تدوین اسناد و مصوبات نهادهای فرادولتی در حوزه فناوری، خاطرنشان کرد: اگر بنا باشد در نقشه جامع علمی کشور مصوبه‌ای تدوین شود یا در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامی صورت بگیرد،  این معاونت در تمامی مسائل مرتبط با ساختار راهبردی و قانونگذاری کشور به ایفای نقش می‌پردازد.

مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری معاونت علمی و فناوری، تدوین سیاست‌های راهبری نظام نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان کشور و ارتقای کارکردهای مختلف آن را از اهداف این دفتر برشمرد و افزود: طراحی سیاست‌های توسعه بخش‌های مختلف معاونت علمی و فناوری و سایر نهادهای نظام علم و فناوری کشور از دیگر اهدافی است که این دفتر دنبال می‌کند.

نریمانی ادامه داد: این معاونت همچنین رصد و مدیریت تعاملات و تحولات داخل و خارج کشور را معطوف به حوزه علم، فناوری و نوآوری، مدیریت فعالیت‌های پژوهشی معطوف به نیازهای تخصصی، اولویت‌های فناوری ملی و آینده‌پژوهی را در دستور کار خود دارد.

وی طراحی و پیگیری نهادسازی در حوزه علم و فناوری در زمینه‌های مورد نیاز را از دیگر ماموریت‌های دفتر سیاستگذاری معاونت علمی ذکر کرد و یادآور شد: علاوه بر آن بررسی پیشنهادات مربوط به طرح‌ها و لوایح مرتبط با حوزه فناوری و نوآوری و تهیه احکام قانونی مناسب برای ارائه به مراجع ذی‌ربط برای تصویب در دستور کار این دفتر قرار گرفته است.