سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهشی دانشکده علوم پزشکی بهبهان با اشاره به تجهیز آزمایشگاه‌های آموزشی این دانشکده گفت: امیدواریم آزمایشگاه تحقیقاتی دانشکده تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

=_UTF-8_B_MTQ1NTg4NTM3MTQwMV9iaW9zYWZldHktbGFiLXdvcmtlci5qcGc=_=.jpg

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محسن فرزقی اظهار کرد: دانشکده علوم پزشکی بهبهان در سال ۹۴ برای اولین‌ بار وارد ارزیابی پژوهشی میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شد که در آن سال رتبه نوزدهم را بین ۲۴ دانشگاه‌ علوم پزشکی هم‌تیپ خود در کشور کسب کرد.

وی در خصوص برنامه‌های این دانشگاه برای حمایت از فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان، گفت: در دانشکده دوره‌های منظمی برای توانمندسازی پژوهشی اساتید و دانشجویان برگزار می‌شود و در این دوره‌ها انجام فعالیت‌های پژوهشی از پایه به دانشجویان آموزش داده می‌شود؛ همچنین به دلیل مصوب شدن کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده از سال گذشته، وزارت بهداشت بودجه جداگانه‌ای برای فعالیت‌های پژوهشی به دانشکده اختصاص داده است.

معاون پژوهشی دانشکده علوم پزشکی بهبهان افزود: از سال گذشته که دانشکده به فرآیند ارزشیابی پژوهشی بین دانشگاه‌ها وارد شد، بودجه جداگانه‌ای برای آن در نظر گرفته شد و مطابق مصوبه هیأت‌ رئیسه یک درصد بودجه دانشکده به پژوهش اختصاص می‌یابد. این مقدار در حال حاضر کافی است اما در آینده احتمالاً به مبالغ بیشتری نیاز است.

فرزقی با بیان این‌که در دانشکده تعدادی آزمایشگاه آموزشی وجود دارد، گفت: آزمایشگاه‌های دانشکده به‌تازگی با هزینه بالایی تجهیز شده‌اند؛ هم اکنون در حال راه‌اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشکده هستیم که تمام تجهیزات آن بر اساس سیاست حمایت از تولید داخلی، از تولیدات داخلی تأمین شده‌اند. امیدواریم راه‌اندازی این آزمایشگاه تا پایان سال جاری به اتمام برسد.