حوزه علوم اسلامی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت: نشست ۲۵۰ گروه جهادی مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان سراسر کشور، با هدف تحقق دانشگاه اسلامی در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

حجت الاسلام روح الله حریزاوی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تاسیس شبکه جهاد فرهنگی در مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سراسر کشور، از حدود دو سال پیش در دستور کار قرار گرفته است که در سال جاری نزدیک به ۲۵۰ گروه جهادی، در همین راستا مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: این گروه‌های جهادی، با هدف بررسی راه کارهای تحقق دانشگاه اسلامی براساس دیدگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری همچنین تلاش برای توسعه فعالیت‌های دینی در مراکز آموزش عالی و کاهش معضلات فرهنگی، فعالیت‌های خود را در عرصه های جهاد علمی و فرهنگی در دانشگاه ها فعالیت می کنند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت : براساس برنامه ریزی صورت گرفته، سومین نشست سراسری گروه‌های جهادی به همراه مربیان تربیتی، از ۲۶ تا ۲۹ مرداد ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف تحقق دانشگاه اسلامی بر پایه اندیشه  وعلوم دینی و تلاش برای گسترش اندیشه اسلامی با شعار نظام فکری، تشکیلات دینی، ماموریت انقلابی برگزارمی شود .

وی، سه رکن تعلیم، تزکیه و خدمت جهادی را از ارکان نظام تربیتی حوزه اعلام کرد و افزود: براین اساس، تمامی معرفت جویان و دانشجویان، باید عرصه خدمت جهادی را برای خود تعریف کنند که پیش بینی می شود در سال جاری شاهد افزایش گروه‌های جهاد علمی فرهنگی در مراکز دانشگاهی کشور باشیم.