سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشجوی رشته برنامه‌سازی مرکز علمی کاربری جهاد دانشگاهی شیراز از طرف انجمن پژوهشگران جوان و نخبگان فارس به عنوان نخبه ریاضی این انجمن در سال ۱۳۹۵ برگزیده شد.

زنان و مردان در ریاضی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، فاطمه صالحی در مسابقه مساله یابی ریاضی، حل مساله به شیوه‌های مختلف که توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان فارس برگزار شد، از میان ۲ هزار و ۸۵۰ نفر شرکت کننده از ۱۴ استان کشور  به عنوان نخبه ریاضی این انجمن در سال جاری برگزیده شد.

الهام مشتاق، معاون انجمن پژوهشگران جوان و نخبگان فارس در آیین تجلیل از این دانشجو گفت: انجمن نخبگان برای انتخاب نخبه ریاضی خود یک جزوه ۸۵۰ صفحه‌ای ارائه داد که داوطلبان باید جزوه یاد شده را مطالعه و در آزمون شرکت می‌کردند.

وی افزود: برای شرکت در آزمون، در این جزوه راه حل‌هایی طرح شده بود که با استفاده از آن به شکل‌های متفاوت به یک مساله پاسخ داده می‌شد، به‌طوریکه هر مسئله ۶ راه حل داشت.

مشتاق گفت: نتایج برگزاری آزمون در ۱۴ استان بزرگ کشور با هم مقایسه شد که در نهایت فاطمه صالحی از مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان فارس، در بین ۲ هزار و ۸۵۰ شرکت کننده موفق شد ‌عنوان اول را کسب کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این آزمون ۵۰۰ نفر از شیراز، ۳۰۰ نفر از یزد، ۸۵۰ نفر از تهران، ۱۲۰ نفر از کرمان، ۱۵۰ نفر از بندرعباس، ۲۱۰ نفر از بوشهر، ۱۴۰ نفر از تبریز و نفراتی از سایر استان‌ها شرکت کرده بودند.