سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش کشور گفت: انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۵ از فردا شنبه ۲۳ مرداد آغاز و تا روز ۲۸ مرداد ادامه خواهد داشت.
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: از ۸۶۰ هزار نفری که برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۵ اعلام آمادگی کرده بودند، ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب در جلسه آزمون حاضر شدند.
وی افزود: تمام شرکت کنندگان در این آزمون قادر به انتخاب رشته خواهند بود و می توانند بر اساس رتبه کسب شده خود، رشته های مورد علاقه شان را انتخاب کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش کشور با اشاره به انتخاب ۱۵۰ کد رشته محل از سوی هر داوطلب اظهارکرد: هر داوطلب قادر خواهد بود از میان تمام کد رشته محل های انتخابی، ۱۵۰ کد را انتخاب کرده و از روز شنبه ۲۳ مرداد نیز می تواند انتخاب رشته خود را نهایی کند.
توکلی با تاکید بر اینکه دریافت کد ۱۵ رقمی از سوی هر داوطلب به منزله نهایی شدن انتخاب آن خواهد بود، تصریح کرد: زمانی که هر متقاضی انتخاب رشته خود را نهایی می کند باید از سیستم یک کد ۱۵ رقمی دریافت کرده و تنها در این صورت است که انتخاب رشته او نهایی شده است.
وی با اشاره به آغاز به کار نرم افزار مجازی انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش کشور اذعان کرد: این نرم افزار اکنون در دسترس داوطلبان است و هر فرد می تواند با مراجعه به آن، وضعیت علمی خود با داوطلب مشابه در سال گذشته را مقایسه و از رشته احتمالی که قادر به پذیرش در آن خواهد بود مطلع شود.