سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید مهلت ثبت درخواسته کدشناسه تدریس اعضای هیات علمی این دانشگاه و آمار ثبت درخواستها خبر داد.
علیرضا وحیدی رییس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خخبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره دریافت کدشناسه تدریس برای اعضای هیات علمی این دانشگاه گفت: براساس بخشنامه‌ای که معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ ۲۸ تیر ۹۵ اعلام کرد، همه اعضای هیات علمی تمام‌وقت، نیمه‌وقت و حق‌التدریس دانشگاه باید کد شناسه تدریس دریافت کنند.
وی افزود: از آنجاکه ثبت دروس کلیه مدرسان برای نیم سال اول سال تحصیلی ۹۵- ۹۶ بدون این کد امکان‌پذیر نیست، مهلت ثبت تقاضا برای دریافت کدشناسه تدریس از طریق سامانه تا پایان مردادماه ۹۵ (سی و یکم) تمدید شد.
رییس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: براساس آخرین آمار تا پایان روز ۲۰ مرداد، حدود ۱۱ هزار نفر اعضای حق التدریس و حدود ۹هزار اعضای هیات علمی درخواست خود را در سامانه ثبت‌ کردند.
وحیدی با اشاره به حدود ۳۲ هزار اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: امیدواریم تمامی این افراد تا پایان مهلت مقرربرای اخذ کدشناسه در سامانه ثبت نام کنند.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراجعه به سامانه و ثبت اطلاعات و مدارک به منزله دریافت کد شناسه نیست و متقاضی بعد از ثبت درخواست باید منتظر تایید واحد دانشگاهی و ارسال آن به امور هیات علمی سازمان مرکزی باشند. در واقع بعد از این مرحله، کد شناسه تخصیص داده می شود و هم عضو هیات علمی و هم واحدهای دانشگاهی می‌توانند آن را مشاهده کنند.