سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس جهاد دانشگاهی واحد اردبیل گفت: به دنبال تعهد و اجرای ماموریت‌های کلان در استان هستیم و انتظار داریم مسؤولین استانی برنامه‌های مغفول مانده در سند توسعه استان را به نظارت خود به جهاد دانشگاهی بسپارند.

جهاد دانشگاهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، رامز نصیری صالح در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی اظهار کرد: ما آماده‌ایم هر طرحی را که از ناحیه استانداری، سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌های اداری استان به آن واگذار شود، با کمترین هزینه و روحیه جهادی اجرا کنیم.

وی افزود: جهاد دانشگاهی واحد اردبیل به دنبال تعهد و اجرای ماموریت‌های کلان بلندمدت است، بطوریکه ظرفیت‌های این نهاد در این استان مغفول مانده است.

نصیری در ادامه با اشاره به عملکرد حوزه آموزشی‌این نهاد از آموزش پنج هزار و ۱۴ نفر در دوره‌های آموزشی این واحد در سال گذشته در استان خبر داد.

وی با بیان اینکه  242 نفر نیز برای دوره‌های آموزش کمک پرستاری نام‌نویسی کرده‌اند، تصریح کرد: کلاس‌های علمی این دوره پایان یافته و دوره عملی آن در شهرستان‌های اردبیل و پارس‌آباد مغان در حال انجام است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد اردبیل با اشاره به رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی این نهاد، گفت: جهاد دانشگاهی در ۶ رشته دانشجو پذیرفته است و در حال حاضر ۴۰۰ نفر در این خصوص مشغول تحصیل هستند و از مهرماه امسال در سه رشته جدید مربی مهد کودک، مددکاری اجتماعی مراقبت سالمندی و تربیت مربی پیش‌دبستانی در مقطع کاردانی دانشجو پذیرفته می‌شود.

نصیری صالح به وضعیت تنها مرکز درمان این استان اشاره کرد و گفت: به رغم نیاز مرکز درمان ناباروری به کمک‌های مالی از سوی مسؤولین استانی تاکنون به جز حمایت‌های معنوی، ریالی برای حمایت آن اعتباری پرداخت نشده است؛ درحالی که در بدو تاسیس قول‌های زیادی از سوی استان داده شده بود.

وی تصریح کرد: تا وقتی مسؤولان استان قدمی برای مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل برندارند، کمکی از خارج استان نخواهد شد.

نصیری صالح  با اشاره به اینکه مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل در یک مکان استیجاری هست که هر سال دغدغه افزایش اجاره‌بها و تخلیه را دارد، گفت: امیدواریم مسؤولان استان اردبیل به تنها مرکز درمان ناباروری این استان توجه ویژه داشته باشند تا بتوانیم در عملیاتی کردن سیاست افزایش جمعیت نقش بسزایی داشته باشیم.

وی از کمک‌های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در تامین دارو و نیروی انسانی قدردانی کرد و گفت: اخیرا چندین زوج از شهر بصره کشور عراق برای درمان به مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل مراجعه کرده‌اند و این امر نشان از موفقیت و اعتماد زوجین نابارور به این مرکز است.

وی وضعیت مالی جهاد دانشگاهی واحد اردبیل را نامطلوب دانست و گفت: اگرچه مرکز ناباروری قفقاز اهمیت زیادی در استان دارد؛ اما این ظرفیت عظیم، تاکنون از ناحیه اعتبارهای استانی بی‌بهره مانده است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد اردبیل گفت: مرکز درمان ناباروری قفقاز متعلق به جهاد دانشگاهی اردبیل در سه ماه نخست امسال هزار و ۲۵۶ نفر پذیرش داشته که ۲۴ مورد آن به انتقال جنین منجر شده است و ۴۸۳ نفر در آن مرکز نتیجه مثبت به دست آورده‌اند.

نصیری صالح گفت: جهاد دانشگاهی واحد اردبیل این پتاسیل را دارد که به راه‌اندازی مرکز سلول درمانی در این استان اقدام کند؛ اما به لحاظ نبود حمایت‌های مالی تاکنون نتوانسته است.

وی آموزش کارکنان دولت، برگزاری دوره‌های آموزشی به افراد عادی و کرسی‌های آزاداندیشی را از عملکردهای جهاد دانشگاهی اردبیل برشمرد و از فعال شدن مرکز جهاد دانشگاهی گرمی مغان از سال گذشته خبر داد.

رییس جهاددانشگاهی واحد اردبیل از استقرار و فعالیت ۱۲ شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد این واحد خبر داد وگفت:  همچنین در سال گذشته مجوز فعالیت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل  اخذ شده و این انتشارات توانسته تالیف و ترجمه ۹ کتاب  را انجام دهد.