سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مسؤول برگزاری ترم‌های تابستانی دانشگاه بوعلی‌سینا از افزایش ۲۰درصدی دانشجویان شرکت‌کننده در ترم تابستانی این دانشگاه خبر داد.

کلاس دانشگاه

حمیدرضا اظهری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۰۰ دانشجو از سراسر کشور برای گذراندن ترم تابستانی در این دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: با توجه به اینکه سال گذشته نخستین تجربه دانشگاه بوعلی‌سینا برای برگزاری ترم تابستانی بود و دانشجویان اطلاع کافی از برگزاری این دوره‌ها نداشتند، با این وجود امسال شاهد افزایش ۲۰ درصدی شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه ۲۵۰۰ دانشجو برای گذراندن ترم تابستانی در دانشگاه بوعلی ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: ۱۴۰۰ نفر از این دانشجویان از دانشجویان دانشگاه بوعلی و مابقی از دانشگاه‌های سراسر کشور در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: سهولت رفت و آمد به استان همدان یکی از شاخصه‌های انتخاب این استان توسط دانشجویان غیربومی بوده است.

اظهری با اشاره به اینکه ثبت‌نام دانشجویان از ۲۶ خرداد آغاز شده و تا ۲۶ تیرماه ادامه داشته است، افزود: کلاس‌های ترم تابستانی از ۲۶ تیر آغاز شده و تا ۳ شهریور ادامه خواهد داشت. همچنین آزمون‌های ترم تابستانی از  6 شهریور آغاز می‌شود و تا ۱۱ شهریور ادامه خواهند داشت.

مسؤول برگزاری ترم‌های تابستانی دانشگاه بوعلی‌سینا خاطرنشان کرد: دانشجویان غیربومی با پرداخت ۱۰۰ هزار تومان می‌توانند از خوابگاه‌های این دانشگاه به مدت ۶ هفته استفاده کنند.

وی درباره دروس ارائه شده در این دوره‌ها گفت: تمامی دروس عمومی و همچنین ۱۲ درس تخصصی و ۱۶ درس تخصصی پایه نیز در این دوره‌ها ارائه شده است.

اظهری در پایان تصریح کرد: شهریه ثابت برای تمامی دانشجویان ۸۸ هزار تومان و شهریه متغیر نیز به ازای هر واحد عمومی ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان، دروس تخصصی پایه ۳۸ هزار تومان و دروس تخصصی نیز ۴۰ هزار تومان بوده است.