محمود مهر محمدی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: تخصیص نیافتن ردیف مالی در بخش عمرانی این دانشگاه موضوعی است که انتظار داریم در مجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، محمود مهرمحمدی قبل از ظهر پنجشنبه در دوازدهمین اجلاس مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور که در کلانشهر تبریز برگزار می شود، تأکید کرد: فقدان این ردیف در منابع و بودجه دانشگاه موجب عدم استاندارد ساختمان های پردیس دانشگاه فرهنگیان شده و به دور از شأن جامعه فرهنگی جامعه است که از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود که این مشکل به زودی رفع شود.

وی اظهار داشت: بیش از یکصد واحد پردیس های دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور با بیش از یک هزار هئیت علمی، مشغول تربیت معلمان است که با قواعد آموزش عالی اداره می شود و تاکنون برای تکامل این نهاد، قدم های مهم و قابل توجهی برداشته شده که برای ادامه این روند مطلوب، از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود تا منابع و بودجه کشوری در ردیف عمرانی نیز تخصیص داده شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری این اجلاس خاطر نشان شد: ضروریت اندیشیدن به نشانه های قوام و حیثیت دانشگاهی و اینکه دانشگاه فرهنگیان تاکنون چه اندازه توانسته رو به جلو حرکت کرده و به مرور زمان چه پیشرفت هایی را کسب کرده، موضوعاتی هستند که در این برنامه باید آنها را ارزیابی کینم.

وی به اهمیت این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های کشور نیز اشاره کرد و گفت: دانشگاه فرهنگیان به مرور زمان با اتکا به ظرفیت مدیریتی در مسیر دستیابی به قوام احسن و برخورداری از حیثیت دانشگاهی، به سمت قله های پیشرفت در حال حرکت است و با دانشگاه های متعارف شباهت ها و تفارق های فراوانی داشته و در کنار سایر دانشگاه ها با هویت حرفه ای مشغول به فعالیت و تربیت دانشجو معلمان است.

مهرمحمدی در پایان به حسن تعامل رؤسای پردیس های دانشگاه فرهنگیان با مدیران کل آموزش و پرورش تأکید و تصریح کرد: در دانشگاه فرهنگیان اصلاح و ترمیم رابطه با مدیران کل آموزش و پرورش یک ملاک و معیار مهمی است که به همین سبب، این دانشگاه به سمت پیشرفت سوق داده می شود.