سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌های مناطق مرزی باید در جذب دانشجویان خارجی کشورهای همسایه فعال‌تر شوند.

شریعتی معاون آموزشی وزیر علوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور که در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، گفت: سامان دهی موسسات آموزش عالی، ماموریت گرایی دانشگاه‌ها، واگذاری اختیارات و تمرکز زدایی و ارتقاء به سمت استانداردهای بین‌المللی مورد توجه بخش سیاست گذاری و برنامه‌ریزی و گسترش در حوزه معاونت آموزشی است.

شریعتی نیاسر تاکید کرد: با توجه به تقسیم‌بندی دهگانه دانشگاه‌های کشور، باید به سوی واگذاری اختیارات بیشتر به معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در این مناطق به طور جدی حرکت کنیم.

معاون آموزشی وزارت علوم، سطح‌بندی دانشگاه‌ها را نقطه شروعی برای ایجاد رقابت بین دانشگاه‌ها اعلام کرد.

شریعتی‌نیاسر حضور فعال دانشگاه‌های مناطق مرزی برای جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه در راستای بین المللی شدن دانشگاه‌ها را ضروری دانست.

معاون آموزشی وزارت علوم، همچنین از اقدامات انجام شده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تقویت آموزش‌های مهارتی به‌وی‍ژه در دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه‌ای خبر داد.

شریعتی نیاسر همچنین اعلام کرد: کمیته‌ای برای ساماندهی و تعیین تکلیف بورسیه‌ها و تعادل سازی توزیع دانش آموختگان بورسیه در دانشگاه‌ها تشکیل شده است.

وی در پایان اظهار کرد: با توجه به اینکه آموزش، محور اصلی فعالیت‌ها در دانشگاه‌هاست، اساتید دانشگاه باید موضوع آموزش مناسب و روزآمد به دانشجویان را در اولویت فعالیت‌های علمی خود قرار دهند.

رییس دانشگاه رازی نیز در این گردهمایی که معاونان آموزشی دانشگاه‌های دولتی استان‌های کرمانشاه، کردستان، لرستان و ایلام شرکت داشتند، بر ضرورت توجه به حفظ ارزشها در تمامی عرصه‌های علمی و فرهنگی در دانشگاه‌ها و حفظ معیارها برای ارتقاء کیفیت تاکید کرد.

اعلمی‌آل‌آقا افزود: با توجه به منزلت و جایگاه علمی دانشگاه‌ها، باید دانشگاه‌ها به عنوان محور مشارکت در طرح‌های توسعه استانی مورد توجه قرار گیرند.

 در ادامه گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه‌های منطقه پنج، مسائل جاری دانشگاه‌ها در حوزه برنامه‌ریزی درسی، سرفصل‌های بازنگری شده، گسترش رشته‌ها و دوره‌های تحصیلی و آیین نامه‌های آموزشی و ضرورت واگذاری اختیارات بیشتر به مناطق به منظور تسریع در تصمیم سازی‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.