آزمون دوره های دکترای دانشگاه عالی دفاع ملی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – کارنامه علمی ۲ در آزمون پذیرش دستیاری پزشکی بدون احتساب سوابق تحصیلی برای داوطلبان این آزمون منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی با انتشار اطلاعیه این کارنامه اعلام کرد: این کارنامه جدید بدون احتساب سوابق تحصیلی اعم از معدل کل دوره پزشکی عمومی و نمره پیش‌کارورزی است.

بر اساس کارنامه جدید، نمرات در هر گروه آموزشی برای کسانی که در کارنامه قبلی سوابق تحصیلی تاثیر نداشته، تغییر ندارد ولی برای کسانی که سوابق تحصیلی تاثیر داشته، متفاوت خواهد بود و رتبه‌ها نیز غالبا تغییر کرده است.

مهلت انتخاب رشته جدید برای داوطلبان مجاز چهل‌وسومین دوره از آزمون پذیرش دستیاری از بعد از ظهر شنبه ۲۳ مرداد آغاز می‌شود و این مهلت تا سه‌شنبه ۲۶ مرداد ادامه خواهد داشت.

به گزارش مهر، حدود ۱۴ هزار نفر در چهل‌وسومین دوره آزمون پذیرش دستیاری شرکت کرده بودند که از این تعداد حدود ۶ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون و انتشار کارنامه، موجی از اعتراضات درباره تاثیر مثبت سوابق تحصیلی از سوی پزشکان داوطلب مطرح شده بود که بر اساس آخرین تصمیم وزارت بهداشت، سوابق تحصیلی در این دوره از آزمون تاثیر نخواهد داشت.