سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس پارک علم و فناوری مازندران گفت: شرکت‌های دانش بنیان استان مازندران ۸۰ نوع محصول تولید می‌کنند.

شرکتهای دانش بنیان

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، علی معتمدزادگان در نشست شرکت‌ها و فعالان اقتصادی غرب مازندران که در سالن همایش فرودگاه نوشهر برگزار شد، هدف از برگزاری این نشست را آشنایی با ظرفیت‌های حوزه فعالیت اقتصادی در پارک و ترغیب جوانانی که دارای ایده هستند، عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۴۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی، ۲۰ درصد در حوزه فناوری اطلاعات (IT) و بقیه نیز در حوزه فنی و مهندسی فعال هستند.

وی افزود: در حال حاضر ۶۹ شرکت از ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان کشور در مازندران فعالیت دارند.

رییس پارک علم و فناوری مازندران، به قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اشاره و متذکر شد: تسهیل ارتباط میان دستگاه‌های اجرایی کشور برای باز کردن فضا و تسهیل روند فعالیت شرکت‌های دانش بنیان از جمله گمرک، بیمه ها، مالیات و دادن تسهیلات قرض الحسنه و یا وام با سود کم از جمله موارد حمایتی از شرکت های دانش بنیان است.

معتمدزادگان با بیان اینکه  شرکت‌های دانش بنیان استان مازندران ۸۰ نوع محصول تولید می کنند، تصریح کرد: استان مازندران رتبه ششم فروش محصولات شرکت های دانش بنیان کشور را در سال گذشته به خود اختصاص داد.