دانشگاه یزد سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – با هدف بررسی ایجاد زمینه‌های همکاری دانشگاه یزد با دانشگاه‌های مجارستان و گسترش عرصه‌های روابط علمی و فرهنگی سفیر جدید ایران در مجارستان از دانشگاه یزد بازدید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، رجبی یزدی سفیر جدید ایران در مجارستان در این نشست با ارائه توضیحاتی درخصوص کشور مجارستان و سابقه همکاری‌های علمی و فرهنگی بین دو کشور، به نزدیکی‌های فرهنگی و خواهر خواندگی شهر یزد و شهر یاسپرین مجارستان اشاره کرد و نقش دانشگاه یزد را به عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع کشور در ایجاد تعامل با دانشگاه‌های مجارستان مهم و اساسی دانست.

وی با اشاره به دیدار اخیر نخست‌وزیر مجارستان به همراه تعدادی از وزرای آن کشور با رئیس جمهور ایران گفت: در این ملاقات بر توسعه همکاری‌ها از جمله همکاری‌های علمی تاکید شد و تعداد ۱۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان ایرانی از سوی نخست‌وزیر مجارستان تخصیص داده شد.

در این جلسه اولیا رئیس دانشگاه یزد با ارائه توضیحاتی درخصوص توانمندی‌های دانشگاه یزد پیشنهاد کرد با توجه به قابلیت‌های کشور مجارستان، دانشگاه یزد در علوم رشته‌های مختلف از جمله تربیت‌یدنی، همکاری‌هایی با دانشگاه‌های این کشور داشته باشد.

وی افزود: دانشگاه یزد همچنین می‌تواند نقش موثری در توسعه زبان فارسی در آن کشور ارائه و تعداد محدودی بورس تحصیلی به دانشجویان نخبه مجارستان عطا کند.