سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس جهاددانشگاهی، "ایسنا" را یکی از الگوهای موفق جهاددانشگاهی در عرصه فرهنگی دانست و گفت: یکی از برنامه‌های ما در عرصه‌های فرهنگی راه‌اندازی دو مجموعه دانشکده خبر و مرکز مطالعات استراتژیک در جهاددانشگاهی است که در حال حاضر مقدمات آن فراهم شده است.

بازدید مخبر از ایسنا

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی در مراسم بازدید دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از خبرگزاری ایسنا در این خصوص اظهار کرد: جهاددانشگاهی علاوه بر الگوسازی‌های موفق در توسعه علمی و فناورانه، در زمینه فرهنگی و سیاست‌های فرهنگی نیز با تشکیل خبرگزاری ایسنا توانست الگوسازی‌های خوبی را انجام بدهد و این الگوسازی در کشور نیز به خوبی توسعه پیدا کرد. تلاش داریم این روند در همه زمینه‌ها ادامه پیدا کند.

وی در ادامه تصریح کرد: حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی از جهاددانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور قابل تقدیر است به طوری که این سند تدوین و هفت ماموریت آن به جهاددانشگاهی محول شد. ما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا این سند اجرایی شود.

دکتر طیبی تاکید کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی زحمات زیادی کشیده می‌شود و اسناد زیادی تدوین می‌شود اما معمولا در اجرای آنها مشکلاتی وجود دارد اما جهاددانشگاهی با هماهنگی شورا چند ماه بر روی موضوعات هفت ماموریت محوله کار کرد تا نهادهایی که این ماموریت‌ها را به ما ابلاغ می‌کنند، مشخص شوند. امیدوارم بتوانیم فرهنگ‌سازی کنیم که این ماموریت‌ها در زمان مقرر اجرایی شود.

رئیس جهاددانشگاهی تاکید کرد: در حال حاضر سند ابلاغ شده و دستور دادیم نقشه‌های راه نیز تهیه و اساسنامه‌های آن نیز نوشته شود و این اقدام در حال انجام است.

وی به ضرورت راه‌اندازی مرکز مطالعات استراتژیک و پژوهشکده خبر در ایسنا اشاره کرد و گفت: در جهاددانشگاهی آرزوهای زیادی در دست داریم که راه‌اندازی مرکز مطالعات استراتژیک و پژوهشکده خبر از جمله این برنامه‌ها است که اگر فضای فیزیکی مناسب فراهم شود این استعداد وجود دارد که دو مرکز فوق را راه‌اندازی کنیم.