سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست پارک علم و فناوری استان البرز در خصوص سیاست پارک در جذب شرکت‌های دانش بنیان گفت: هر شرکت نوآوری که با ایده تجاری‌سازی شده خود بتواند نیازی از جامعه را رفع کند؛ پس از بررسی‌های اولیه به شورای تخصصی ارجاع و در صورت موافقت در پارک علم و فناوری البرز پذیرش می‌شود.

پارک علم و فناوری

عطالله ربانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: پارک علم و فناوری وظیفه دارد تا از فناوران و شرکت‌های نوآور حمایت کند.

وی افزود: در حال حاضر پتانسیل استان البرز برای جذب شرکت‌های دانش بنیان بسیار بالاست و از وضعیت خوبی برخوردار است.

سرپرست پارک علم و فناوری استان البرز در خصوص سیاست پارک در جذب شرکت‌های دانش بنیان گفت:  هر شرکت نوآوری که با ایده تجاری سازی شده خود بتواند نیازی از جامعه را رفع کند پس از بررسی‌های اولیه به شورای تخصصی ارجاع و در صورت موافقت در پارک علم و فناوری البرز پذیرش می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت‌هایی که از ایده نوآورانه برخوردار هستند و هنوز نتوانسته‌اند این ایده را تجاری‌سازی کنند در یک مرحله قبل از پارک و از طریق مراکز رشد مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

ربانی در پاسخ به اینکه مزایای قرار گرفتن یک شرکت دانش بنیان در فضای پارک علم و فناوری چیست؟ تصریح کرد: علاوه بر معافیت‌های مالیاتی سهولت در انجام کارها و عدم پرداخت هزینه برای ایجاد فضای جدید از مزایای قرار گرفتن این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری است.

رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی ادامه داد: بهره‌مندی از مشاوره‌های بیمه‌ای و مشاوره‌های تجاری‌سازی و بازار از طرف پارک نیز از دیگر خدماتی است که این شرکت‌ها می‌توانند با حضور در پارک از آن بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: از مهمترین مزایایی که این شرکت‌ها می‌توانند با حضور در پارک از آن بهره‌مند شوند استفاده از تسهیلات ارزان قیمتی است که با پیگیری‌های پارک علم و فناوری به اشکال مختلف می‌تواند به آنها تعلق گیرد.

ربانی درباره حمایت‌های قانونی پارک علم و فناوری از شرکت‎های دانش بنیان در راستای حمایت از تولید داخلی گفت: اگر تولیدات این شرکت‌ها نیاز داخلی را تامین کند می‌توان از طریق مکاتبه با سازمان‌های مختلف از واردات آن محصول جلوگیری و از تولید داخلی حمایت کرد.

سرپرست پارک علم و فناوری استان البرز در پایان یادآور شد: تسهیل امور اداری و حضور در نمایشگاه‌های مختلف برای معرفی محصولات دانش بنیان از دیگر مزایای حضور این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری است.