سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر گفت: سیاست دانشگاه توسعه نشریات و کانون‌های دانشحویی، اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی و همچنین خارج‌کردن فعالیت‌ها از حالت ظاهری و انجام کارهای عمیق است.

146.jpg

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر موسی شهریاری اظهار کرد: در سال ۹۵ فعالیت‌های مختلف فرهنگی در دانشگاه انجام شده است که برگزاری اردوهای راهیان نور، برگزاری جشنواره شعر رسالت ماندگار در خوزستان به مناسبت مبعث پیامبر، جشنواره خیریه غذا – که درآمد حاصل از آن به کودکان سرطانی اختصاص یافت – و برپایی نمایشگاه دائمی برای عرضه آثار هنری و صنایع دستی دانشجویان ازجمله این فعالیت‌ها است.

وی با بیان این‌که دانشگاه قصد دارد فعالیت‌های دانشجویی را در قالب کانون‌ها و نشریات دانشجویی توسعه دهد، در خصوص رویکرد دانشگاه نسبت به فعالیت‌های فرهنگی گفت: به‌طور کلی رویکرد حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی در دانشگاه‌ها و همچنین خارج کردن فعالیت‌ها از حالت ظاهری و انجام کارهای عمیق است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر توضیح داد: در دانشگاه آزاد شوشتر پنج کانون دانشجویی در حوزه‌های مختلف وجود دارد. در حوزه مذهبی و فعالیت‌های ویژه نماز کانون جرعه‌ی‌ نور برای انجام امور مربوط به نماز، کانون مجمع القراء برای ساماندهی قاریان، حافظان قرآن و .. ، کانون ادبی سپهر جهت انجام فعالیت‌های ادبی، کانون جوانان آفتاب برای فعالیت‌های هنری و نمایشی و کانون آوای ماندگار  برای تولید نماهنگ و موسیقی‌های ارزشی در دانشگاه فعالیت می‌کنند.

شهریاری افزود: همچنین در دانشگاه سه نشریه دانشجویی فعال است که شامل ماهنامه‌ی سپنتمند به‌معنای خرد نیکو در حیطه فعالیت‌های کانون‌های دانشجویی، نشریه سایه روشن متعلق به تشکل سیاسی دانشجویی محبان اهل بیت(ع) و  نشریه جوان مربوط به بسیج دانشجویی است.

وی با بیان این‌که تمام برنامه‌های این کانون‌ها و نشریات با هزینه‌های دانشگاه انجام می‌شود، در خصوص تشویق دانشجویان به مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی گفت: فلسفه ایجاد کانون‌های فرهنگی این  است که با ایجاد این کانون‌ها از ظرفیت‌های دانشجویی برای به‌کارگیری خلاقیت و ابتکار آن‌ها در سطح دانشگاه استفاده شود.