سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – چهارمین سمینار جبر و کاربردهای آن با حضور اساتید خارجی و داخلی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

ریاضیات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاحیه این سمینار با بیان اینکه بدون توجه به علوم پایه به خصوص علم ریاضی امکان پیشرفت در علوم دیگر میسر نیست، گفت: در کشورهای توسعه یافته به همه رشته‌های علمی با یک دیدگاه نگریسته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته، پا به پای علوم در دانش‌های نو به علوم دیگر هم پرداخته می‌شود، ادامه داد: سمینار جبر و کاربردهای آن علی‌رغم اینکه سمینار فوق تخصصی است، اما چهارمین دوره برگزاری آن را شاهد هستیم که جای بسی خوشحالی است.

صادقی تصریح کرد: در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ مقالات علمی- پژوهشی تولید و چاپ شده در مجلات داخلی و خارجی توسط اساتید و دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه تعداد مقالات ICI تولید شده در دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۹۴ نسبت به سال قبل آن ۶۶ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: این آمار نشان می‌دهد که مقالات تولید شده در دانشگاه محقق اردبیلی نه تنها از نظر کمی بلکه از نظر کیفی هم افزایش یافته است.

وی افزود: استان اردبیل، استان محرومی محسوب می‌شود که در بسیاری از شاخص‌ها در رده‌های پایین قرار دارد، اما دانشگاه محقق اردبیلی که دانشگاه جوانی هم هست، در ثلث اول بین دانشگاه‌های دولتی کشور قرار دارد.

دکتر داریوش لطیفی رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: برگزاری این چنین سمینارهای علمی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و علمی است که این کار توسط عوامل اجرایی به خوبی انجام شده است. 

وی با بیان اینکه جبر دروازه ورود ما به علم ریاضیات بوده است، ادامه داد: در بین گرایش‌های رشته ریاضی، یکی از رشته های ایرانی – اسلامی، گرایش جبر است.گرایش جبر، یکی از گرایش‌ها در رشته ریاضی است که وارداتی نبوده بلکه این گرایش از ایران به دیگر کشورها صادر شده است.

رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: گرایش جبر در کشور پیشرفت خوبی داشته است و امروز در کشور جبریست‌های خوبی داریم که امیدوارم این پیشرفت همچنان ادامه داشته باشد.

دکتر احمد یوسفیان دارانی دبیر اجرایی چهارمین سمینار جبر و کاربردهای آن نیز با بیان اینکه شش سال پیش کارگاه جبر و کاربردهای آن را در دانشگاه برگزار کردیم، گفت: آرزو داشتیم که کارگاه را تبدیل به سمینار علمی سطح بالا کنیم که امروز این آرزوی ما محقق شده است.

دارانی اضافه کرد: در این سمینار ۱۰ سخنران مدعو داریم و در طول سه روز ۵۶ سخنرانی خواهیم داشت و چند برنامه جانبی هم تدارک دیده شده است.

وی اظهارامیدواری کرد: این سمینار با کیفیت بهتری نسبت به دوره‌های قبل برگزار می‌شود.