سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سازمان فضایی ناسا با ساخت زیستگاه‌های فضایی مدرن و پیشرفته برای ماموریت‌های دورتر و طولانی‌تر نسبت به قبل آماده می‌شود.

s.aolcdn.com.jpg

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از انگجت، ناسا در حال حاضر برای سفر انسان به فضا در حال توسعه یک زیستگاه مناسب برای فضانوردان در ماموریت‌های آینده است.

ناسا به منظور ایجاد این محل که به واسطه آن فضانوردان بتوانند به راحتی برای انجام آزمایشات و اکتشافات در فضا زندگی کرده و سازگاری بدن آنها با محیط اندازه گیری شود، با شش شرکت خصوصی همکاری کرده است.

ناسا این شش زیستگاه را از بین تمام پیشنهاداتی که برای دومین مشارکت بعدی در اکتشاف فناوری فضایی انتخاب کرده است که بوئینگ یکی از آنها است.

سازمان فضایی آمریکا(ناسا) از این ایستگاه‌ها برای قرار گرفتن مسافران فضا در آن و تطبیق بدنشان با شرایط فضایی استفاده می‌کند. شرکت بوئینگ مسئول طراحی و ساخت سیستم اولیه این محیط فضایی است. 

شرکت لاکهید مارتین مسئول طراحی و تولید سیستم های الکترونیکی آن و شرکت اوربیتال ATK طراحی جو بین زمین و ماه را بر عهده دارد.

 شرکت سیرا نوادا محیطی را شبیه به فضاپیمای Dream Chaser ایجاد کرده که به اجزای بادی و سیستم رانشی مجهز است.

شرکت نانوراکس مسئول کنترل مسائل کیفی آن بوده و در نهایت شرکت هوافضای “بیگلو”(bigelow) هم طراحی و ساخت یک ایستگاه پیشرفته که وسعت آن ۳۳۰  متر مکعب است را به عهده دارد.