سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی باید در جهت حفظ روحیه جهادی و صیانت از آرمان‌های اولیه خود تلاش کند، گفت: اگر جهاددانشگاهی امروزه توانسته به قله‌های رفیع علمی دست یابد به دلیل برخورداری از سه ویژگی مومن، انقلابی و دانشمند بودن است.

بازدید مخبر از ایسنا

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در بازدید از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طی سخنانی جهاد دانشگاهی را یکی از مفاخر انقلاب اسلامی خواند و گفت: بدون تردید برای این نهاد زحمت‌های فراوانی کشیده شده و اگر جهاد دانشگاهی امروز به این نقطه رسیده به این دلیل است که بسیاری از انقلابیون خون دل‌ها خورده‌اند تا این مجموعه بتواند سال‌های پرفراز و نشیب اوایل انقلاب را با موفقیت طی کنند.

وی تصریح کرد: با افتخار اعلام می‌کنم که جهاد دانشگاهی نتیجه پشتوانه درخشان، سختی‌ها، موقعیت‌ها و حتی آسیب‌های پشت سر گذاشته‌ای است که امروزه توانست دستاوردهای بزرگی در عرصه‌های مختلف به دست آورد. در واقع جهاد دانشگاهی را تنها با پژوهشگاه رویان نمی‌شناسیم. جهاد دانشگاهی با عناصر مومن، انقلابی و دانشمند در کشور شناخته می‌شود چرا که جهادی بودن بدون داشتن این سه ویژگی اتفاق نمی‌افتد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی امروزه به قله‌های علمی رفیعی رسیده که نماد غرور ملی شده است و دانشمندان این مجموعه در حوزه‌های مختلفی نظیر سلول‌های بنیادی بسیار موفق هستند و توانسته‌اند به عنوان مرجع در بسیاری از کارها با تابلوی جهادی باشند.

دکتر مخبر دزفولی تاکید کرد: اگر سه ویژگی مومن، انقلابی و دانشمند بودن در جهاد دانشگاهی وجود نداشته باشد اعضای این نهاد به عنوان یک کارمند محسوب می‌شوند در حالی که در جهاد دانشگاهی کارمند مفهوم ندارد. همه نیروها جهادگران واقعی هستند که تلاش دارند این نهاد را به آرمان‌های اولیه تاسیس خود که همان موفقیت در عرصه علم و فرهنگ است، برسانند.

وی افزود: اگر جهاد دانشگاهی بتواند به آرمان‌های اولیه تاسیس خود پایبند باشد در این صورت به همان نکته‌ای که امام خمینی (ره) تاکید داشتند که فرمودند «اگر دانشگاه درست شود علم تحقق پیدا می‌کند» دست خواهد یافت در غیر این صورت روحیه جهادی بودن در این مجموعه مفهومی ندارد. همچنان که در دوره دفاع مقدس این روحیه در جهاد دانشگاهی وجود داشت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی رسالت خود را در حوزه پیام‌رسانی و اطلاع‌رسانی از طریق ایسنا انجام می‌دهد، گفت: رسالت این مجموعه بسیار سنگین است.  ایسنا باید بتواند همچنان که رهبری تاکید دارند اخبار خوب، مفید و امیدبخش در جامعه انتشار دهد که باید این سه ویژگی در مجموعه ایسنا در عرصه‌های کیفی و کمی تقویت شود.

دکتر مخبر دزفولی به ضرورت راه‌اندازی دانشکده خبر در جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی با پتانسیل‌ها و توانمندی‌هایی که در عرصه اطلاع‌رسانی و خبررسانی دارد می‌تواند از این تجربه خود استفاده کند و دانشکده خبر راه‌اندازی کند تا خبرنگارانی مومن و انقلابی در این مجموعه تربیت کند که همانند مرحوم کاظمی آشتیانی معرف یک جهادی نمونه در کشور باشند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: ایسنا باید در فعالیت خود  اخبار خوب، مفید و امیدبخش را به عنوان شاخص های مهم مورد توجه قرار دهد و اتاق فکرهایی تشکیل دهد که بتواند در جهت صیانت و حفظ انقلاب و آرمان‌های آن و اطلاع‌رسانی درست برنامه‌ریزی‌های اساسی داشته باشند.