سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مشهد- ایرنا- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه فردوسی مشهد در تراز بین المللی برگزار شد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا دکتر «مجتبی صدیقی» شامگاه سه شنبه در آیین پایانی این رویداد دانشجویی در مشهد، با تمجید از نظم خوب و مثال زدنی این مسابقات، گفت: بخش فناوری اطلاعات این رقابت ها کاملا شبیه مسابقات بین المللی بود و اطلاع رسانی آن بسیار خوب، به موقع و سریع انجام شد.
او افزود: در حالی که ۱۲۰ دانشگاه در ۱۰ رشته ورزشی در مسابقات پسران و ۱۰۱ دانشگاه در هشت رشته ورزشی در مسابقات دختران سیزدهمین المپیاد دانشجویان کشور شرکت کردند همه مسابقات با اتکای به امکانات خود دانشگاه فردوسی مشهد در درون این دانشگاه برگزار شد.
وی گفت: نظرسنجی های صورت گرفته در مدت برگزاری مسابقات المپیاد سیزدهم حاکی از رضایت افزون بر ۹۰ درصدی شرکت کنندگان در این مسابقات دارد که این در ادوار گذشته بی سابقه است.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود: برای برگزاری چهاردهمین المپیاد دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور تصمیم بر این است که با وجود دانشگاههای داوطلب این المپیاد برای برگزاری همزمان ۲ بخش دختران و پسران، این رقابت ها در سال ۱۳۹۷ در دو دانشگاه مجزا برگزار شود.
صدیقی گفت: امید است خروجی المپیادهای دانشجویی، بدنه تیم های دانشجویی کشور در مسابقات جهانی (یونیورسیال) را بسازد تا رتبه نهم جهانی تیم دانشجویان ایران یا تکرار شود و یا بهبود یابد.
او افزود: امید است در برنامه ششم توسعه سرانه فضای ورزشی دانشجویان کشور از یک متر مربع به ۱٫۵متر مربع افزایش یابد و ۱۰۰ خوابگاه به زودی به اتاقهای مجهز تندرستی تجهیز شده و رتبه بندی ورزشی دانشگاهها نیز ادامه یابد.
آیین اهدای پرچم چهاردهمین دوره المپیاد در بخش دختران به رئیس دانشگاه اصفهان و در بخش پسران به رئیس دانشگاه شیراز، اهدای لوح قدردانی به برگزار کنندگان مسابقات، برگزاری موسیقی سنتی و اهدای جام به دانشگاههایی که در رتبه بندی ورزشی این مسابقات اول تا سوم شدند از بخشهای دیگر این آیین بود.
در پایان سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در مشهد دانشگاه فردوسی مشهد با مجموع ۲۰۶ امتیاز رتبه اول، دانشگاه تهران با ۱۹۷ امتیاز رتبه دوم و دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران با ۱۳۴ امتیاز رتبه سوم را از آن خود کردند.
سیزدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور با شرکت ۶ هزار دانشجوی دختر و پسر از ۱۵۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی برپا شد.
این المپیاد در ۲ نوبت جداگانه ابتدا از ۲۸ تیر تا چهارم مرداد ۱۳۹۵ برای حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی دختر در هشت رشته والیبال، بسکتبال، فوتسال، پینگ پنگ، بدمینتون، تکواندو، شنا و دو و میدانی برگزار شد.
در بخش دوم المپیاد نیز که از ۱۲ تا ۱۹ مرداد برگزار شد حدود سه هزار و ۵۰۰ دانشجوی پسر در همان هشت رشته به علاوه رشته های کشتی فرنگی و آزاد به رقابت پرداختند.
دانشجویان شرکت کننده در این المپیاد در کنار این مسابقات ورزشی در دهها رویداد فرهنگی و هنری نیز مشارکت کردند.
در پایان هشت روز رقابت دانشجویان دختر در هشت رشته ورزشی نیز در مجموع دانشگاه تهران با ۱۹۹ امتیاز مقام نخست، دانشگاه فردوسی مشهد با ۱۶۹ امتیاز دوم و دانشگاه الزهرا(س) با کسب ۸۵ امتیاز رتبه سوم را کسب کردند.
۱۹۲۲/۵۱۳۲*شبس*۱۶۱۳