سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر بهداشت به لغو اعمال تاثیر سوابق تحصیلی در نتایج آزمون دستیاری امسال اشاره کرد و گفت: بسیاری از داوطلبان در چند سال گذشته در جریان این قانون نبودند بنابراین اگر تاثیر ۱۵ درصدی سوابق تحصیلی در نتایج آزمون دستیاری اعمال می‌شد اقدامی بسیار عادلانه و غیرمنطقی بود.

آزمون

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه نشست روسا و معاونان آموزشی مناطق ۱۰ گانه آمایشی کشور اظهار کرد: ما قولی به همه شرکت‌کنندگان در آزمون دستیاری امسال داده بودیم و آن این بود که تاثیر سوابق تحصیلی در رتبه نهایی آزمون در صورت مثبت بودن اعمال خواهد شد. اما وقتی این تصمیم را اجرایی کردیم مشخص شد که معدل کل دوره در کسب رتبه تاثیر می‌گذارد و حتی در برخی موارد این تاثیر نیز بسیار جدی بود.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از تصمیمات این بود که تاثیر سوابق تحصیلی در شرایط مساوی بین داوطلبان یعنی اگر نمرات چند داوطلب یکسان باشد داوطلبانی که سوابق تحصیلی آنها بهتر باشد در اولویت انتخاب قرار می‌گیرند. اما در عمل مشخص شد که ۱۵ درصد از نمره دستیاری از نمره پره‌انترنی و معدل اثرگذار بود.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: اگر قرار باشد متوسط معدل بعد از تراز شدن در نتایج آزمون اثرگذار باشد باید این تصمیم در بدو ورود به دوره به دانشجویان اعلام شود. چراکه بسیاری از داوطلبان ۶ سال گذشته از این تصمیم مطلع نبودند بنابراین اعمال آن در نتایج آزمون دستیاری امسال ناعادلانه و غیرمنطقی بود.

وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: اتخاذ تصمیمات مهمی نظیر اعمال سوابق تحصیلی در نتایج آزمون یک دوره‌ای باید حداقل از پنج سال پیش به دانشجویان اعلام شود اما اینکه این تصمیم از چه سالی اجرایی خواهد شد باید در شورای آموزش پزشکی تصمیم‌گیری شود. بنابراین نتایج آزمون دستیاری امسال همانند سال‌های گذشته محاسبه می‌شود.