سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – همایش سالانه "مدیریت سلامت در بلایا و فوریت‌ها" در دانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با سالروز زلزله آذربایجان برگزار می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر جواد بابایی دبیر اجرایی همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریت‌ها، در نشست خبری این همایش اظهار کرد: اولین دوره این همایش روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۰و ۲۱ مرداد) سال جاری در سالن شهید شایان فر دانشکده علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.

دکتر بابایی، هدف عمده از برگزاری این همایش، تبادل تجارب، بررسی آخرین یافته‌های علمی آموزشی سلامت و گرامیداشت جان باختگان زلزله ارسباران معرفی کرد.

وی  تاکید کرد: نباید بگذاریم حوادث و بلایا فراموش شود چرا که این مخاطرات ممکن است برای هر کدام از ما هر لحظه اتفاق بیفتد، انسان همیشه در معرض بلایای طبیعی و انسان سخت قرار دارد.

دبیر اجرایی همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریت‌ها گفت: قانون مدیریت بحران کشور در حال تدوین است در تلاش هستیم مشکلات احتمالی این قانون را قبل از تصویب به گوش مسؤولان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه ۴۵۰ نفر از سراسر کشور در این همایش حضور پیدا می‌کنند، اظهار کرد: تمامی افراد فعال و صاحب نظر در حوزه مدیریت و ارائه خدمات در عرصه سلامت به این همایش دعوت شدند که ۴۵۰ نفر از سراسر استان ها ثبت نام کردند.

بابایی از تشکیل ۹ کارگاه در این همایش خبر داد و گفت: کارگاه های مستندسازی تجربیات، ارزیابی خطر، کمک های اولیه روان شناختی، طراحی و اجرای تمرین، برنامه ریزی بلایا، حوادث پرتلفات و اولویت بندی بیماران در صحنه حوادث از جمله کارگاه‌هایی است که در این همایش تشکیل خواهد شد.

دبیر اجرایی همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریت ها همچنین بر ضرورت تربیت نیروهای متخصص مدیریت سلامت تاکید کرد و اظهار داشت: وزارت بهداشت در حوزه سلامت مسؤول است و براین اساس رشته سلامت در بلایا و فوریت‌ها در سال های گذشته راه اندازی شد که به دنبال راه اندازی کارشناسی ارشد این رشته در استان آذربایجان شرقی هستیم.

همایون صادقی، دبیر علمی اولین همایش سالانه مدیریت سلامت در بلایا و فوریت ها نیز در این نشست عنوان کرد: ۱۹۲ مقاله به دبیرخانه این همایش از سراسر کشور ارسال شده است که ۲۴ مقاله جهت سخنرانی و ۱۵۱ مقاله به صورت پوستر در این همایش ارائه می شود.

وی بر استفاده از تجارب بحران‌های گذشته برای رویارویی با بلایای احتمالی تاکید کرد و گفت: متاسفانه ما در ایران مبتنی بر شواهد تصمیم نمی گیریم و همین مورد باعث می‌شود تا نتوانیم از تجارب موجود در پیشبرد بهتر و سریع تر امور بهره ببریم.

صادقی ادامه داد: می‌خواهیم تجارب و مستندات جمع آوری شده در این همایش را که اکثریت صاحب نظران در حوزه مدیریت بحران را گردهم می‌آوریم، به همه انتقال دهیم.