شورای صنفی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: دانشجویان علوم پزشکی ۲۸ درصد جوایز و عناوین برتر جشنواره ملی نشریات دانشجویی را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمد رضا فراهانی با بیان این مطلب افزود: استقبال بی نظیر دانشجویان علوم پزشکی از این جشنواره نشان می‌دهد که حوزه نشریات در میان دانشجویان علوم پزشکی در حال توسعه است.

وی با اشاره به برگزاری نشست سراسری نشریات دانشجویی گفت: این نشست با حضور ۷۰۰ نفر از مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی و دانشجویان فعال حوزه نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و اهالی قلم و چهره‌های علمی و فرهنگی با شعار «آموزش پویا، آزادی مسئولانه، قلم سازنده» در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت افزود: این در حالی است که سایر دانشگاه‌های کشور و دانشجویان آن‌ها رشته‌های تحصیلی شان نسبت به رشته‌های علوم پزشکی بیشتر با حوزه مطبوعات مرتبط است.

وی گفت: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با توجه به این که رشته‌های تحصیلی شان ارتباط کمی با حوزه مطبوعات دارد، توانستند به نحو چشمگیری عناوین برتر را به خود اختصاص دهند.

به گفته فراهانی، استقبال بی نظیر دانشجویان علوم پزشکی از این جشنواره نشان می‌دهد که حوزه نشریات در میان دانشجویان در حال توسعه است.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف در حوزه رسانه و مطبوعات و برگزاری مناظره هایی در زمینه رسانه و مطبوعات را از برنامه های نشست سه‌روزه فعالان نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی بیان کرد. 

وی افزود: اختتامیه این نشست در روز چهارشنه ۲۰ مردادماه برگزار می‌شود و از نشریاتی که در جشنواره ملی نشریات دانشجویی صاحب عناوین برتر شده‌اند، با حضور مسئولان وزارت بهداشت تقدیر خواهد شد.